• <

Siły Operacji Specjalnych Ukrainy sprawdzają, czy dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej żyje

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Siły Operacji Specjalnych Ukrainy sprawdzają, czy dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej żyje

Partnerzy portalu

Fot. Ukrinform

Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych przekazały we wtorek, że trwa weryfikowanie informacji w sprawie tego, czy dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej admirał Wiktor Sokołow żyje, czy zginął w ukraińskim ataku na Sewastopol.

Wskutek ataku rakietowego na sztab rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zlikwidowano 34 oficerów - napisały Siły Operacji Specjalnych. "Obecne źródła twierdzą, że wśród zabitych jest dowódca Floty Czarnomorskiej" - dodano. Wielu ofiar do tej pory nie udało się zidentyfikować. "W związku z tym, że Rosjanie pilnie musieli opublikować odpowiedź z rzekomo żywym Sokołowem nasze jednostki weryfikują informacje", wskazano.

W poniedziałek Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii przekazały, że w wyniku ostatnich operacji ukraińskich sił specjalnych wymierzonych w cele w Sewastopolu na zajmowanym przez Rosjan Krymie zginęło 96 okupantów, w tym dowódca Floty Czarnomorskiej admirał Sokołow.

We wtorek rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało nagranie, na którym jest Sokołow. Nie wiadomo, gdzie ani kiedy wideo zostało nagrane - pisze portal Ukrainska Prawda. (PAP)

ndz/ ap/

Dziękujemy za wysłane grafiki.