• <

Shanghai Electric prezentuje zaawansowane morskie turbiny wiatrowe na targach Carbon Neutrality Expo

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Shanghai Electric prezentuje zaawansowane morskie turbiny wiatrowe na targach Carbon Neutrality Expo

Partnerzy portalu

Koncern Shanghai Electric zaprezentował szereg swoich najnowszych rozwiązań energetycznych podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Neutralności w Szanghaju, poświęconych technologiom, produktom i osiągnięciom, które odbywały się w dniach od 5 do 8 czerwca.

Prezentowane na wystawie nowoczesne systemy energetyczne, stanowiące znaczący przełom w misji Shanghai Electric zakładającej tworzenie ekologicznych technologii umożliwiających przejście na gospodarkę bezemisyjną, obejmujących energię wiatrową, fotowoltaikę, magazynowanie energii i sieć energetyczną, zostały opracowane z poszanowaniem chińskiej strategii ukierunkowanej na przekształcenie Chin w zrównoważoną, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla gospodarkę w ciągu najbliższych kilku dekad.

Główną częścią prezentacji koncernu były najnowsze zintegrowane systemy sprzętowe, zaprojektowane z myślą o optymalizacji systemu, prostocie i inteligentnym sterowaniu. Prezentując swoje przyszłościowe innowacje w dziedzinie energetyki pustynnej, morskiej i miejskiej, firma Shanghai Electric demonstruje światu zaangażowanie w transformacyjne technologie, które wspomagają globalny proces dekarbonizacji.

• W kategorii energii wiatrowej zaprezentowano morską turbinę wiatrową o mocy 16 MW i niskiej częstotliwości, która może poszczycić się największymi na świecie parametrami eksploatacyjnymi i oferuje szeroki wachlarz korzyści. Obejmują one zwiększone możliwości przesyłu energii, elastyczne połączenie z siecią i poprawę elastyczności sterowania.

• Z myślą o zwiększeniu wydajności akumulatorów magazynujących energię przy jednoczesnym obniżeniu kosztów firma Shanghai Electric opracowała wanadowo-żelazowy akumulator przepływowy o mocy 500 kW/2 MWh charakteryzujący się największą pojedynczą pojemnością na świecie. Zastosowano w nim opatentowaną przez spółkę formułę elektrolitu, która obniża koszty o 40%, natomiast struktura i innowacyjna membrana jonowymienna niezawierająca fluoru znacznie zwiększają gęstość energii, wydajność konwersji i żywotność urządzenia.

• Niewielki i lekki elektrolizer alkaliczny z serii Z oferuje szeroki zakres obciążeń, umożliwiając produkcję wodoru w pojedynczym zbiorniku w zakresie od 1000 do 3000 Nm3/h oraz wysoką gęstość prądu wynoszącą 10000 A/m.

• Firma Shanghai Electric przedstawiła również innowacje w systemach sieciowych, a zintegrowany moduł z kołem zamachowym o wysokiej bezwładności o mocy 25 Mvar zwiększa zdolność systemu do pracy w warunkach zwarciowych i szybkość reakcji. Energia kinetyczna koła zamachowego wynosi 140 MW/s, a stała czasowa bezwładności 11,2 s. Wykorzystując bezwładność obrotową samego koła i wirnika przesuwnika fazowego, zespół ten natychmiast uwalnia zmagazynowaną energię kinetyczną, zwiększając bezwładność systemu i stabilność częstotliwości.

Na swoim stoisku firma Shanghai Electric zaprezentowała również turbiny wodorowe klasy F do pracy przy dużych obciążeniach, systemy magazynowania energii sprężonego powietrza, transformatory ultrawysokiego napięcia i technologię energii jądrowej „Guohe One”, a także strefę interaktywną demonstrującą, w jaki sposób wizjonerskie, zeroemisyjne rozwiązania dla obszarów morskich, pustynnych i miejskich wspomagają realizację chińskich inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla i osiągnięcia neutralności węglowej.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.