• <
mewo_2022

RWE Renewables „Local Content Live Event” – inwestor tworzy local content

jm

04.10.2021 06:10 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore RWE Renewables „Local Content Live Event” – inwestor tworzy local content

Partnerzy portalu

RWE Renewables „Local Content Live Event” – inwestor tworzy local content - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Ostatniego dnia września w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie RWE Renewables, inwestora budującego farmy wiatrowe na Bałtyku, z reprezentantami zainteresowanych współpracą branż i firm.

RWE Renewables jest jedną z pierwszych firm, które będą realizować farmy wiatrowe na polskim Bałtyku. Jako pierwsza powstanie farma Baltic II usytuowana ok. 55 km. od wybrzeża na wysokości Ustki. RWE już teraz poszukuje dostawców i partnerów, aby zbudować łańcuch dostaw dla inwestycji, uwzględniający jak najwyższy udział local content.

Jednym z działań, które mają służyć pozyskaniu lokalnych firm do współpracy, są „dni dostawców”. 30 września RWE zorganizowała tego typu wydarzenie już po raz drugi. Event poświęcony local contentowi miał miejsce w hotelu Radisson Blu w Sopocie, ale można było w nim uczestniczyć również online. Spotkanie miało na celu przedstawienie RWE, projektu Baltic II i jego stopnia zaangażowania, a przede wszystkim wymianę doświadczeń i kontaktów. Jak zapewniają przedstawiciele RWE, zależy im na otwarciu dialogu z rodzimymi przedsiębiorcami, by dowiedzieć się, w jaki sposób local content może wspomóc inwestycję i co mogą na tym zyskać wszystkie strony. Jak podawali przedstawiciele inwestora, udział polskich firm w inwestycji nie będzie ograniczał się do produkcji podzespołów dla turbin, ale w grę wchodzi także m.in. obsługa prawna, transportowa, logistyczna, a nawet cateringowa.

RWE Renewables zobowiązało się do utworzenia łańcucha dostaw uwzględniającego od 25 procent udziału local content w pierwszej fazie produkcji, do 70 procent w fazie eksploatacji. Spółka planuje kolejne warsztaty dla zainteresowanych firm od przyszłego roku.

Farma wiatrowa Baltic II ma być gotowa w 2026 roku. Znajdzie się ona na obszarze około 41 kilometrów kwadratowych na wodach o głębokości 30-50 metrów. Projekt ma szansę być jedną z pierwszych tego typu realizacji, jakie wejdą w fazę budowy, a potem eksploatacji. Generowana przez farmę moc 350 MW jest równoważna z energią elektryczną zużywaną przez około 350 tys. gospodarstw domowych.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.