• <
attis_konferecnja_2024

RWE i Northland Power dodają czwarty projekt offshore do portfolio spółki

bk

14.08.2022 11:34
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas RWE i Northland Power dodają czwarty projekt offshore do portfolio spółki

Partnerzy portalu

RWE i Northland Power dodają czwarty projekt offshore do portfolio spółki  - GospodarkaMorska.pl
Fot. RWE

RWE i Northland Power, które w styczniu podjęły współpracę przy realizacji trzech projektów wiatrowych na morzu w Niemczech, uzgodniły, że będą wspólnie realizować kolejną morską farmę wiatrową o mocy 225 MW.

Na początku bieżącego roku obie firmy zawarły umowę o utworzeniu spółki joint venture, której celem jest budowa ponad 1,3 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej w ramach trzech projektów.

Projekty te to Nordsee Two (433 MW), Nordsee Three (420 MW) i Nordsee Delta (480 MW) - wspólnie określane jako Nordsee Offshore Wind Cluster.

RWE posiada 51 procent udziałów w spółce joint venture, a Northland Power 49 procent. Taki sam stosunek udziałów będzie obowiązywał w przypadku morskiej farmy wiatrowej Godewind o mocy 225 MW, której RWE było do tej pory jedynym deweloperem.

Transakcja dotycząca czwartego projektu czeka na formalne zamknięcie.

Czwarta morska farma wiatrowa, którą będą rozwijać partnerzy, planowana jest na obszarze N-3.7 w niemieckiej części Morza Północnego -  na który to obszar w ubiegłorocznej niemieckiej aukcji offshore wind przyznano RWE dzierżawę.

Wszystkie cztery morskie farmy wiatrowe realizowane wspólnie przez RWE i Northland Power znajdują się na północ od wyspy Juist.Źródło: offshorewind.biz

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.