• <
attis_konferecnja_2024

Projekt: pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister ds. energii

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Projekt: pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister ds. energii

Partnerzy portalu

morze

Pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister w resorcie właściwym do spraw energii – wynika z opublikowanej w środę na stronach Kancelarii Premiera informacji na temat projektowanego rozporządzenia MKiŚ.

W środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów na stronach kancelarii premiera pojawiła się informacja o planowanej nowelizacji rozporządzenia w sprawie Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, nad którą pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

"Zgodnie z obowiązującym brzmieniem rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 grudnia 2015 r. w sprawie Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej (...) Pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej (...) jest sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" – czytamy w informacji.

Dodano w niej, że zaproponowana zmiana umożliwi premierowi ustanowienie pełnomocnikiem sekretarza albo podsekretarza stanu w ministerstwie obsługującym ministra właściwego do spraw energii. Ma to pozwolić na zwiększenie koordynacji działań w sektorze energetycznym oraz zmniejszenie liczby procedur administracyjnych związanych np. z uzgadnianiem dokumentów rządowych dotyczących tego sektora.

"Zgodnie z projektem, na Pełnomocnika będzie mógł zostać powołany sekretarz stanu albo podsekretarz stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw energii. Pozostałe kwestie uregulowane w rozporządzeniu nie ulegną zmianie" – stwierdzono w informacji.

Do czasu powołania w poniedziałek na stanowisko ministra klimatu i środowiska, pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej była Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Marek Siudaj
ms/ mick/
fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.