• <

Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy
Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy - GospodarkaMorska.pl
fot. MARAD via Texas A&M University at Galveston

ew

23.12.2020 Źródło: własne

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przyznanie 390 milionów dolarów na sfinansowanie budowy czwartego statku wielozadaniowego do szkolenia marynarzy (NSMV), który zostanie przydzielony Akademii Morskiej A&M w Galveston w Teksasie.

Nowoczesna jednostka będzie służyła jako statek szkoleniowy dla przyszłych marynarzy handlowych i oferowała pomoc humanitarną jeśli tylko zainstnieje taka potrzeba. NSMV powstanie w Philly Shipyard a dostarczenie statku do Akademii Morskiej w Teksasie jest planowane na 2025 rok. 

„Inwestycja w jedyną akademię morską w stanie Gulf Coast ma zasadnicze znaczenie dla wzmocnienia przemysłu morskiego w Teksasie, który zapewnia miliardy dolarów gospodarce tego stanu  i zapewni możliwość szybkiego reagowania w najbardziej podatnym na huragany regionie Stanów Zjednoczonych” - powiedział John Sharp, rektor The Texas A&M University System. „Jesteśmy wdzięczni delegacji kongresu w Teksasie, urzędnikom stanowym, byłym studentom i liderom branży za wsparcie w zabezpieczeniu finansowania na tę jednostkę.”.

Nowy NSMV to czwarty z serii pięciu statków, które mają zastąpić jednostki szkoleniowe amerykańskich akademii morskich.  Pierwsze trzy trafią do State University of New York Maritime Academy, Massachusetts Maritime Academy i Maine Maritime Academy.

Firma TOTE Services została wybrana przez MARAD w maju 2019 roku na zarządzającego budową (Vessel Construction Manager - VCM) w programie NSMV, aby zapewnić zastosowanie najlepszych praktyk w budowie statków. 

Nowe jednostki zmaksymalizują możliwości edukacji przyszłych marynarzy, zapewniając wysokiej jakości zaplecze szkoleniowe, w tym podwójne maszynownie i sterówki oraz najnowsze technologie morskie z przestrzenią do szkolenia nawet 600 kadetów na morzu.

Oprócz tego, że NSMV staną się najnowocześniejszą platformą szkoleniową i edukacyjną, będą również wysoce funkcjonalnym narodowym atutem, zaprojektowanym do pełnienia wielu ról. Każdy statek będzie posiadał nowoczesne zaplecze szpitalne, lądowisko dla helikopterów oraz możliwość przyjęcia do 1000 osób w czasie potrzeb humanitarnych. Dodatkowo, NSMV będzie wyposażony w rampę ro-ro i miejsce składowania kontenerów, które będą mogły być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub dostaw ładunków.

TOTE Services od dawna wspiera programy szkoleniowe akademii morskich i misje ratownicze w połączeniu z MARAD. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Jesteśmy pewni, że współpraca z Philly Shipyard przebiegnie pomyślnie". Od 2015 r. TOTE Services nadzorowało także budowę pierwszych na świecie kontenerowców napędzanych LNG, a także aktywowało amerykańskie statki szkoleniowe w celu wsparcia pomocy w przypadku katastrof po huraganie Marii.


Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27740,00 $ tona -1,32% 8 kwi
 Cynk 2827,00 $ tona 0,71% 8 kwi
 Aluminium 2267,00 $ tona 1,25% 8 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.