• <
BOTA_FILM_2021

Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy

ew

23.12.2020 09:55 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy
Powstanie czwarty wielozadaniowy statek do szkolenia amerykańskich marynarzy - GospodarkaMorska.pl
fot. MARAD via Texas A&M University at Galveston

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przyznanie 390 milionów dolarów na sfinansowanie budowy czwartego statku wielozadaniowego do szkolenia marynarzy (NSMV), który zostanie przydzielony Akademii Morskiej A&M w Galveston w Teksasie.

Nowoczesna jednostka będzie służyła jako statek szkoleniowy dla przyszłych marynarzy handlowych i oferowała pomoc humanitarną jeśli tylko zainstnieje taka potrzeba. NSMV powstanie w Philly Shipyard a dostarczenie statku do Akademii Morskiej w Teksasie jest planowane na 2025 rok. 

„Inwestycja w jedyną akademię morską w stanie Gulf Coast ma zasadnicze znaczenie dla wzmocnienia przemysłu morskiego w Teksasie, który zapewnia miliardy dolarów gospodarce tego stanu  i zapewni możliwość szybkiego reagowania w najbardziej podatnym na huragany regionie Stanów Zjednoczonych” - powiedział John Sharp, rektor The Texas A&M University System. „Jesteśmy wdzięczni delegacji kongresu w Teksasie, urzędnikom stanowym, byłym studentom i liderom branży za wsparcie w zabezpieczeniu finansowania na tę jednostkę.”.

Nowy NSMV to czwarty z serii pięciu statków, które mają zastąpić jednostki szkoleniowe amerykańskich akademii morskich.  Pierwsze trzy trafią do State University of New York Maritime Academy, Massachusetts Maritime Academy i Maine Maritime Academy.

Firma TOTE Services została wybrana przez MARAD w maju 2019 roku na zarządzającego budową (Vessel Construction Manager - VCM) w programie NSMV, aby zapewnić zastosowanie najlepszych praktyk w budowie statków. 

Nowe jednostki zmaksymalizują możliwości edukacji przyszłych marynarzy, zapewniając wysokiej jakości zaplecze szkoleniowe, w tym podwójne maszynownie i sterówki oraz najnowsze technologie morskie z przestrzenią do szkolenia nawet 600 kadetów na morzu.

Oprócz tego, że NSMV staną się najnowocześniejszą platformą szkoleniową i edukacyjną, będą również wysoce funkcjonalnym narodowym atutem, zaprojektowanym do pełnienia wielu ról. Każdy statek będzie posiadał nowoczesne zaplecze szpitalne, lądowisko dla helikopterów oraz możliwość przyjęcia do 1000 osób w czasie potrzeb humanitarnych. Dodatkowo, NSMV będzie wyposażony w rampę ro-ro i miejsce składowania kontenerów, które będą mogły być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub dostaw ładunków.

TOTE Services od dawna wspiera programy szkoleniowe akademii morskich i misje ratownicze w połączeniu z MARAD. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Jesteśmy pewni, że współpraca z Philly Shipyard przebiegnie pomyślnie". Od 2015 r. TOTE Services nadzorowało także budowę pierwszych na świecie kontenerowców napędzanych LNG, a także aktywowało amerykańskie statki szkoleniowe w celu wsparcia pomocy w przypadku katastrof po huraganie Marii.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.