• <
escort_980x120_gif_2020

Śmiertelny wypadek w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku

ew

11.12.2020 14:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Śmiertelny wypadek w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku

Partnerzy portalu

Śmiertelny wypadek w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Jak poinformował portal Trojmiasto.pl, w nocy ze środy na czwartek na terenie stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku doszło do tragicznego wypadku. Na pracowników spadła brama. Jeden nie żyje, a drugi jest ciężko ranny.

Oświadczenie w tej sprawie wydał już Francis Lapp, prezes i założyciel Sunreef Yachts: "Wyrażamy swój najgłębszy żal w związku z tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z dnia 9 na 10 grudnia. W wyniku śmiertelnego wypadku w okolicach jednej z hal produkcyjnych Stoczni Gdańsk stracił życie jeden z pracowników firmy podwykonawczej stoczni Sunreef Yachts. Na bieżąco współpracujemy z prokuraturą, policją, Państwową Inspekcją Pracy, podwykonawcą i rodziną w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. W miarę trwania postępowania udzielane będą kolejne informacje.

Według informacji przekazanych przez prokuraturę, do zdarzenia doszło po wprowadzeniu budowanego jachtu do hangaru. Policjanci szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia.


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.