Ponad 1800 migrantów opuszcza we wtorek włoską wyspę Lampedusa promami, statkami, okrętami i samolotami, którymi zostaną przewiezieni do innych placówek w całych Włoszech - podały miejscowe władze. Ośrodek na wyspie był całkowicie przepełniony po weekendzie i rekordowej fali migracyjnej. W szczycie przebywało tam ponad 4 tysiące migrantów.
Tzw. hotspot, prowadzony przez Czerwony Krzyż, opuszcza we wtorek połowa z 3600 przebywających tam osób.
Migranci trafią do Augusty, Porto Empedocle i Trapani na Sycylii, a także do Pizy, Bari i Wenecji.
Włochy są od kilku miesięcy pod wpływem niespotykanej od wielu lat fali migracyjnej - przyznała w poniedziałek premier Giorgia Meloni. Od początku roku przybyło prawie 110 tysięcy migrantów, ponad dwa razy więcej niż w 2022 roku.
sw/ ap/
Fot. Depositphotos
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami