• <
gryfia_70lat

ORP Kormoran współpracował z pakistańską fregatą [ZDJĘCIA]

AK

30.07.2021 11:02 Źródło: Marynarka Wojenna RP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie ORP Kormoran współpracował z pakistańską fregatą [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

 ORP Kormoran współpracował z pakistańską fregatą [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Załoga ORP Kormoran

W czwartek, 29 lipca, niszczyciel min ORP Kormoran z 13. Dywizjonu Trałowców (8. FOW) współpracował z pakistańską fregatą PNS Zulfiquar (nr burtowy 251) w ramach wspólnych ćwiczeń tzw. PASSEX.

Załogi okrętów przećwiczyły m.in. procedury manewrowania w szykach, prowadzenie łączności radiowej i sygnałowej oraz podejścia okrętów do uzupełniania zapasów w niewielkich odległościach. Na zakończenie, marynarskim zwyczajem, przeprowadzono tzw. STEAM PAST, czyli pożegnanie jednostek i wzajemne oddanie honorów.

Przypomnijmy. ORP Kormoran to polski niszczyciel min. W służbie Marynarki Wojennej jest od 2017 roku. Jednostka została zwodowana we wrześniu 2015 roku w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding. Jej przeznaczenie i główne zadania to poszukiwanie, klasyfikacja, identyfikacja i zwalczanie min morskich, rozpoznanie torów wodnych, przeprowadzanie jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawianie min oraz zdalne sterowanie samobieżnymi platformami przeciwminowymi.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.