• <
gryfia_70lat

Okręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską. Chińska armia wyraziła stanowczy sprzeciw

gm

27.04.2022 08:17 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Okręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską. Chińska armia wyraziła stanowczy sprzeciw

Partnerzy portalu

Okręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską. Chińska armia wyraziła stanowczy sprzeciw - GospodarkaMorska.pl

Chińska armia potępiła w środę Stany Zjednoczone w związku z przepłynięciem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej przez Cieśninę Tajwańską; według Pekinu było to celowe podkopywanie pokoju i stabilności – przekazała agencja Reutera.

Amerykańska marynarka poinformowała, że niszczyciel USS Sampson przepłynął przez Cieśninę Tajwańską. Określiła to jako działanie rutynowe i zgodne z międzynarodowym prawem.

USA prowadzą takie operacje mniej więcej raz na miesiąc, co wywołuje niezadowolenie komunistycznych władz ChRL, które uznają to za sygnał poparcia dla demokratycznego rządu Tajwanu – podkreśla agencja Reutera. Pekin uznaje Tajwan za część terytorium ChRL.

Dowództwo wschodniego teatru działań wojennych chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW) ogłosiło, że amerykański okręt był monitorowany i został ostrzeżony.

„Stany Zjednoczone często podejmują takie prowokacyjne działania, wysyłając niewłaściwe sygnały siłom dążącym do +niepodległości Tajwanu+ i celowo podkopującym pokój i stabilność w Cieśninie Tajwańskiej. Stanowczo się temu sprzeciwiamy” – napisano w chińskim komunikacie.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.