• <

Od 2020 r. kanaryjskim szlakiem do Hiszpanii przybyło ponad 96 tys. nielegalnych imigrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Od 2020 r. kanaryjskim szlakiem do Hiszpanii przybyło ponad 96 tys. nielegalnych imigrantów

Partnerzy portalu

Od stycznia 2020 r. do listopada 2023 r. na Wyspy Kanaryjskie przypłynęło z Afryki ponad 96 tys. nielegalnych imigrantów, oszacował rząd tego należącego do Hiszpanii atlantyckiego archipelagu.

Dokument opublikowany w środę przez kanaryjskie media dowodzi, że w ciągu ostatnich czterech lat na archipelag przybyła podobna liczba nielegalnych imigrantów, jak w okresie 1994-2019.

W sumie od 1994 r., kiedy do brzegów hiszpańskiego archipelagu dotarła pierwsza łódź z afrykańskimi imigrantami, na Wyspy Kanaryjskie przypłynęło bez ważnego pozwolenia na pobyt 200,5 tys. osób.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że podczas podróży kanaryjskim szlakiem zginęło co najmniej 3779 osób.

Według statystyk regionalnego rządu Wysp Kanaryjskich od stycznia do listopada 2023 r. na ten archipelag dotarło ponad 34 tys. nielegalnych imigrantów, czyli rekordowa liczba. Wśród przybyszów dominują obywatele Maroka i Senegalu.

zat/ mms/

fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.