• <
gryfia_70lat

Nordic-Baltic Eight: spotkanie w sprawie bezpieczeństwa regionu Morza Bałtyckiego

sg

07.09.2022 13:08 Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Nordic-Baltic Eight: spotkanie w sprawie bezpieczeństwa regionu Morza Bałtyckiego

Partnerzy portalu

Nordic-Baltic Eight: spotkanie w sprawie bezpieczeństwa regionu Morza Bałtyckiego - GospodarkaMorska.pl
Il. Jaan-Matti Saul / CC BY-SA 4.0

Przedstawiciele ośmiu państw regionu Morza Bałtyckiego spotkali się 6 i 7 września w Kownie na Litwie, aby przedyskutować kwestię bezpieczeństwa regionu w obliczu napaści Rosji na Ukrainę. Uczestnikami są ministrowie spraw zagranicznych pięciu państw nordyckich i trzech państw bałtyckich.

Spotkanie dotyczyć miało wzmacnianiu bezpieczeństwa militarnego w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, pomocy Ukrainie, a także bezpieczeństwa energetycznego państw regionu Morza Bałtyckiego. Ministrowie spraw zagranicznych pięciu państw nordyckich: Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii i Islandii oraz trzech państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii podjęli także temat bliższej współpracy z rejonem Indo-Pacyfiku i zbliżającego się Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Nordic Baltic Eight (NB8) jest nieformalną formą współpracy regionalnej pomiędzy państwami nordyckimi i bałtyckimi. Każdego roku odbywa się w innym mieście. W tym roku koordynatorem działań NB8 jest Litwa.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.