• <
escort_980x120_gif_2020

Najlepsze mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego z certyfikatami

jm

04.11.2021 13:32 Źródło: Źródło: Związek Portów i Przystani Jachtowych
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Najlepsze mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego z certyfikatami

Partnerzy portalu

Najlepsze mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego z certyfikatami - GospodarkaMorska.pl
Fot: Związek Portów i Przystani Jachtowych

W środę 3 listopada w Dziwnowie odbyła się finałowa uroczystość przyznania certyfikatów Bursztynowych Kotwic dla marin i przystani jachtowych. Wyróżniono osiem lokalizacji na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Organizatorem wydarzenia był Związek Portów i Przystani Jachtowych – LOT Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, którego przedstawiciele już po raz drugi przeprowadzili audyt przystani w ramach autorskiego systemu certyfikacji Bursztynowe Kotwice. W gościnnych progach Mariny Dziwnów wyróżnienia odbierali operatorzy marin i przedstawiciele gmin partnerskich. Gratulacje wyróżnionym osobiście składali Agnieszka Skrzypulec – wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w żeglarskiej klasie 470 i honorowy ambasador Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.    

– To była już druga edycja certyfikacji. Ocenialiśmy mariny w skali od jednej do  pięciu Bursztynowych Kotwic, nieco podobnie jak kategoryzuje się hotele – przypomniał istotę systemu certyfikacji Zbigniew Jagniątkowski, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych.

– Audyt marin składał się z kilku etapów ich weryfikacji, a zakończony był wizytą tajemniczego klienta. Nasi wysłannicy wnikliwie sprawdzali infrastrukturę przystani, zaplecze sanitarne, poziom świadczonych usług, otoczenie przystani, a także kwestie związane z ochroną środowiska – dodał Jagniątkowski.

Najwyższą notę i wyróżnienie certyfikatem z pięcioma Bursztynowymi Kotwicami otrzymały: Marina Solna w Kołobrzegu, Marina Dziwnów, Marina Basen Północny w Świnoujściu, Marina Lubczyna, North East Marina Szczecin.

Cztery Bursztynowe Kotwice przypadły Marinie Wolin, Marinie Trzebież, Marinie Pogoń w Szczecinie, Marinie Nowe Warpno.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski łączy sieć marin na Odrze, Jeziorze Dąbie, Zalewie Szczecińskim i Bałtyku. Szlak tworzy w sumie ponad trzydzieści portów i przystani jachtowych większość z nich to nowe lub zmodernizowane mariny. Pomorze Zachodnie dzięki realizacji tego projektu uchodzi obecnie za najdynamiczniej rozwijający się region żeglarski w Polsce.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.