• <
Baltexpo2023_duży

Warszawa: Policjant skoczył do Wisły w umundurowaniu, uratował tonącego

ew

13.05.2018 17:23 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Warszawa: Policjant skoczył do Wisły w umundurowaniu, uratował tonącego

Partnerzy portalu

Warszawa: Policjant skoczył do Wisły w umundurowaniu, uratował tonącego - GospodarkaMorska.pl

Policjant ze śródmiejskiej komendy w pełnym umundurowaniu pospieszył na pomoc tonącemu mężczyźnie, który rzucił się w Warszawie w rejonie Bulwarów Wiślanych do rzeki – poinformowała w niedzielę Komenda Stołeczna Policji.

Policja podaje, że funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I i Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji pełnili służbę w rejonie Bulwarów Wiślanych. Tuż po godz. 1.00 usłyszeli krzyk mężczyzny sugerujący, że chce on targnąć się na swoje życie.

Policjanci pobiegli w miejsce, skąd dochodziły krzyki, i zauważyli mężczyznę, który na ich oczach skoczył do rzeki. Mundurowi ruszyli mu z pomocą. Jeden z nich w pełnym umundurowaniu, pierwszy skoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę.

Po udzieleniu przez policjantów pierwszej pomocy 23-latek odzyskał przytomność. Z relacji KSP wynika, że mężczyzna był agresywny w stosunku do policjantów i chciał nadal skakać do rzeki. Na miejsce wezwano pogotowie, które przejęło mężczyznę.

Rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak pytany przez PAP o bezpieczeństwo na bulwarach wiślanych powiedział, że interwencji jest bardzo dużo, zwłaszcza po zmianach przepisów związanych ze spożywaniem alkoholu.

"Z samego rana w sobotę interweniowali na bulwarach policjanci (...). Policyjni wodniacy wyciągali z Wisły mężczyznę, który postanowił przepłynąć rzekę, zaczynając z bulwarów, tam i z powrotem. W pewnym momencie zabrakło mu sił" - powiedział Marczak.

Od 20 kwietnia spożywanie alkoholu jest możliwe na bulwarach: Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi.

Dziękujemy za wysłane grafiki.