• <
BOTA_2023

Strzeleckie zmagania marynarzy

21.04.2016 05:36 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Strzeleckie zmagania marynarzy - GospodarkaMorska.pl

W środę, 20 kwietnia, marynarze rywalizowali w strzelaniu na strzelnicy garnizonowej w Słupsku. W mistrzostwach wzięło udział 61 zawodników z 8 drużyn zmagając się w dwóch konkurencjach strzeleckich z pistoletu wojskowego i karabinka kbk AK.

Zakończyła się kolejna runda Mistrzostw 3. Flotylli Okrętów w sporcie powszechnym. Tym razem marynarze zmagali się w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz karabinka kbk AK. W mistrzostwach wzięło udział łącznie 61 zawodników z 8 drużyn reprezentujących: dywizjon Okrętów Bojowych, dywizjon Okrętów Podwodnych, dywizjon Okrętów Wsparcia, Komendę Portu Wojennego, grupę Okrętów Rozpoznawczych, Morską Jednostkę Rakietową, 9. Dywizjon Przeciwlotniczy i 43. Batalion Saperów.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch seriach, każda po 10 strzałów. Z pistoletu marynarze strzelali na odległość 25 metrów, natomiast z karabinka na 100 metrów. Czas strzelania był ograniczony do 5 minut. W kategorii pistoletu wojskowego triumfował kmdr por. Paweł Werner z dywizjonu Okrętów Bojowych. W strzelaniu z karabinka kbk AK najlepsze wyniki osiągnął st. szer. Ryszard Krzewiński reprezentujący Komendę Portu Wojennego Gdynia. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyły drużyny Komendy Portu Wojennego (pistolet wojskowy) i dywizjonu Okrętów Bojowych (karabinek kbk AK).

Klasyfikacja w strzelaniu z karabinka kbk AK:

Indywidualnie:

    st. szer. Ryszard KRZEWIŃSKI – KPW Gdynia
    mar. Błażej KUBIS – dOB
    mar. Maks GRINKOWSKI– dOW

Zespołowo:

    dywizjon Okrętów Bojowych
    Komenda Portu Wojennego
    dywizjon Okrętów Wsparcia

Klasyfikacja w strzelaniu z pistoletu wojskowego:

Indywidualnie:

    kmdr por. Paweł WERNER – dOB
    st. bosm. Józef BARAN – KPW Gdynia
    kpt. Adam LECH – KPW Gdynia

Zespołowo:


    Komenda Portu Wojennego
    dywizjon Okrętów Bojowych
    Morska Jednostka Rakietowa

Dziękujemy za wysłane grafiki.