• <
SAR_2022

Statek ze 158 migrantami wpłynął do portu w Mesynie

ew

13.02.2020 11:29 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Statek ze 158 migrantami wpłynął do portu w Mesynie

Partnerzy portalu

Statek ze 158 migrantami wpłynął do portu w Mesynie - GospodarkaMorska.pl

Statek hiszpańskiej organizacji pozarządowej ze 158 migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym zawinął w czwartek do portu w Mesynie na Sycylii. Wśród rozbitków jest 16 kobiet i 24 nieletnich.

Jednostka Aita Mari zabrała w niedzielę z dryfującej łodzi 93 osoby, a następnego dnia - 65. Wszyscy uratowani po kontrolach zostaną umieszczeni w miejscowym ośrodku dla migrantów.

„158 istot ludzkich, naszych braci i sióstr może wreszcie trafić na ziemię pokoju po tylu cierpieniach” - podkreślono na profilach hiszpańskiej NGO w mediach społecznościowych.

Zgodnie z nową polityką migracyjną drugiego rządu Giuseppe Contego statki organizacji humanitarnych z migrantami na pokładzie, które proszą o zgodę na wpłynięcie do włoskiego portu, otrzymują od MSW zalecenie, do jakiego mają płynąć. Wcześniej, gdy na czele resortu spraw wewnętrznych stał lider Ligi Matteo Salvini, wokół każdej jednostki NGO wybuchały wielodniowe kryzysy, ponieważ zamknął on wszystkie porty dla takich statków.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.