• <
CTM_980X120_gif_2020

Pożar na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow [film]

Strona główna MW, służby morskie Pożar na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow [film]

W trakcie prac remontowych na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow doszło do poważnego pożaru. Rosyjskie media podają, iż poszkodowanych może być 5 osób. Jedna osoba jest zaginiona

Pożar na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow [film] - GospodarkaMorska.pl

mb

12.12.2019 Źródło: własne

W trakcie prac remontowych na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow doszło do poważnego pożaru. Rosyjskie media podają , iż poszkodowanych może być 5 osób. Jedna osoba uznana jest za zaginioną

Pożar najprawdopodobniej wybuchł w jednej z komór na drugim pokładzie lotniskowca. Unosił się nad nią czarny i gęsty dym. Według doniesień medialnych powierzchnia pożaru wynosi 120 m2, niektóre źródła podają znacznie większą powierzchnie, aż 600 m2. Akcja gaśnicza prowadzona jest na podwyższonym poziomie trudności.

Agencja TASS powiadomiła o pięciu osobach poszkodowanych i o jednej, którą uznano za zaginioną, ponieważ nie udało się z nią nawiązać kontaktu. Osoba ta znajdowała się w ładowni okrętu; trwa akcja poszukiwawcza. Agencja Interfax podała, że jedna osoba jest poszkodowana, a jedna - zaginiona. Na pokładzie Admirała Kuzniecowa znajdowało się ponad 400 robotników.

Źródła, na które powołał się Interfax przypuszczają, że płonie olej napędowy. Przyczyną pożaru mogło być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa - ocenia TASS.

W październiku 2018 roku doszło do niewłaściwego zatopienia doku, w którym remontowany był w Murmańsku Admirał Kuzniecow. Dwie osoby zginęły. Na pokład okrętu podczas wypadku upadł ciężki żuraw dźwigowy, ale resort obrony zapewniał, że nie doszło do znacznych uszkodzeń. Zapowiadano wtedy, że remont lotniskowca zakończy się zgodnie z planem w 2022 roku.

Admirał Kuzniecow, jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej, ma do końca 2022 roku przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, uzbrojenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej.

Przed rozpoczęciem prac remontowych jednostka uczestniczyła w działaniach w ramach rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii.

Aktualizacja (13:27)

W pożarze na remontowanym w stoczni w Murmańsku rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow poszkodowanych zostało dziesięć osób - podała  agencja TASS, powołując się na źródło w służbach ratunkowych. Wcześniej informowano o kilku poszkodowanych osobach. Większość zatruła się produktami spalania.

Ze swej strony służby prasowe Floty Północnej poinformowały, że ucierpieli dwaj żołnierze, ale ich życie nie jest zagrożone. Na remontowanym okręcie nie było uzbrojenia ani amunicji - podkreślili przedstawiciele floty. Zakłady remontujące lotniskowiec zapewniły, że z okrętu ewaukowano wszystkich robotników stoczni.

Jednak dziennik "Kommiersant" informuje o dwóch zaginionych; jedną z tych osób jest kapitan trzeciej rangi Wiktor Izmajłow. Ponadto, według doniesień gazety, jeden z poszkodowanych jest w stanie ciężkim.

Doniesienia o poszkodowanych i zaginionych są sprzeczne: agencje informacyjne podawały, że zaginęły trzy osoby, ale dwie z nich później odnaleziono. Na lotniskowcu prace prowadziło 400 robotników.

Pożar wybuchł w jednej z komór lotniskowca, według wstępnych doniesień - podczas prac spawalniczych, i objął powierzchnię około 600 metrów kwadratowych. Zapalił się olej napędowy i kable, a przyczyną pożaru mogło być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa - relacjonowały media.

Aktualizacja (15:18)

Trzy osoby zaginione, 11 poszkodowanych - taki bilans pożaru na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow przekazała agencja TASS, powołując się na źródło w służbach ratowniczych. Poszkodowanych hospitalizowano.

 

 

 

Źródło:
własne
 Ropa brent 41,98 $ baryłka  -0,85% 06:59
 Cyna 17110,00 $ tona -0,23% 7 lip
 Cynk 2023,00 $ tona -0,69% 7 lip
 Aluminium 1596,00 $ tona 0,19% 7 lip
 Pallad 1967,70 $ uncja  0,24% 06:59
 Platyna 847,90 $ uncja  -0,57% 06:59
 Srebro 19,03 $ uncja  0,00% 06:59
 Złoto 1806,10 $ uncja  -0,09% 06:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.