• <

Nieźle się porysował (wideo)

pc

28.06.2018 17:19 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Nieźle się porysował (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Silne wiatry i deszcze w Północnej Norwegii nie sprzyjają nawet olbrzymim wycieczkowcom. W Porcie Honningsvag Mein Schiff 3 zerwał się z cum i uderzył w pirs. Nikomu nic się nie stało.

Mein Schiff 3 zacumował w norweskim porcie we wtorek przy sprzyjającej pogodzie. Kiedy większość pasażerów udała się na wycieczki, nad Honningsvaag przeszła burza. Wiatr był tak silny, że luksusowy statek zerwał się z cum i uderzył w pirs. Ze względów bezpieczeństwa, kapitan portu nakazał Mein Schiff 3 zakotwiczyć na kotwicowisku do czasu poprawy warunków atmosferycznych. Na nagraniu zamieszczonym przez użytkownika Radio Nordkapp SA można zobaczyć, jak silny wiatr utrudnia jednostce wyjście z portu.

Mein Schiff 3 bezpiecznie opuścił Honningsvag zgodnie z planem w środę nad ranem. Rejs zakończy 8 lipca w Bremerhaven w Niemczech.

Wycieczkowiec w maju ubiegłego roku gościł w Porcie Gdynia. Mein Schiff 3 ma 293,3 m długości, 35,8 m szerokości, 8,25 m zanurzenia oraz 99 526 GT. Został zbudowany w 2014 r. w stoczni Meyer Werft w Turku w Finlandii. Statek pływa pod maltańską banderą na Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, z wycieczkami po Morzu Śródziemnym i Morzu Bałtyckim.

Jednostka ma 15 pokładów i 1 253 kabiny, Na pokład zabiera 1 000-osobową załogę i 2 506 pasażerów, dla których przygotowano szereg atrakcji. To m.in.: 10 restauracji, 13 barów, 25 zewnętrznych basenów, 280 m bieżni, pierwsze na świecie morskie muzeum na morzu, teatr z 1 000-osobową widownią, centrum fitness, spa, kasyno, filharmonia, liczne sklepy oraz przeszklony balkon, umożliwiający „spacery po wodzie” 37 m nad poziomem morza.

Dziękujemy za wysłane grafiki.