• <
SAR_2022

Marynarze z 8.FOW pomagają - akcja „SpoKREWnieni Służbą

sons

28.05.2020 08:04 Źródło: wojsko-polskie.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Marynarze z 8.FOW pomagają - akcja „SpoKREWnieni Służbą

Partnerzy portalu

Marynarze z 8.FOW pomagają - akcja „SpoKREWnieni Służbą - GospodarkaMorska.pl

W środę, 27 maja, podczas kolejnej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Porcie Wojennym w Świnoujściu, udało się zebrać blisko 15 litrów krwi. Marynarze i pracownicy resortu obrony narodowej z jednostek wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża włączyli się do akcji krwiodawstwa pod hasłem "SpoKREWnieni Służbą", odpowiadając tym samym na apel Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Obrony Narodowej o pomoc w uzupełnieniu zasobów krwi.

„Zwróciłem się z apelem do żołnierzy Wojska Polskiego o honorowe oddawanie krwi w ramach akcji SpoKREWnieni Służbą. W ten sposób żołnierze Wojska Polskiego nawiązują do postawy naszych przodków, którzy w godzinach próby, w trudnych sytuacjach zawsze odznaczali się ofiarnością i zaangażowaniem” -  powiedział szef MON Mariusz Błaszczak inaugurując już III edycję honorowego oddawania krwi pod hasłem "SpoKREWnieni Służbą".

 8. Flotylla Obrony Wybrzeża regularnie organizuje w swoich jednostkach zbiórki tego drogocennego leku, a żołnierze bardzo chętnie dołączają się do tego typu inicjatyw. Zbiórka krwi została zorganizowana dla wszystkich służących i pracujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Łącznie w akcji wzięło udział 35 osób od których udało się pozyskać blisko 15 litrów krwi. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.