• <

Imigranci przenoszą się z Calais do innych portów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Imigranci przenoszą się z Calais do innych portów

Partnerzy portalu

Imigranci przenoszą się z Calais do innych portów - GospodarkaMorska.pl

Uwaga kierowcy podróżujący do Wielkiej Brytanii! Nasilają się ataki imigrantów we Francji. Brytyjskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych RHA poinformowało o rosnącym niebezpieczeństwie w rejonie Caen we Francji.

Promy do Anglii: Napady w porcie Ouistreham

RHA przestrzega, że w rejonie Caen we Francji i na dojeździe do portu Ouistreham coraz częściej dochodzi do napadów na ciężarówki angielskich przewoźników. Odnotowano, że imgranci, próbując przedostać się do Wielkiej Brytanii, dokonywali rozbojów i ukrywali się w pojazdach. Służby porządkowe nie interweniowały.


Calais-Dover: Zwiększone środki bezpieczeństwa w Calais

W związku z napadami na kierowców w Calais, w rejonie francuskiego portu zwiększono liczbę kontroli i środki ostrożności. Tym samym potwierdziły się doniesienia, że przemytnicy ludzi i sami imigranci przenoszą swoją aktywność w mniej znane i rzadziej wykorzystywane przeprawy do Wielkiej Brytanii, omijając popularną trasę Calais-Dover.

RHA apeluje do kierowców i przewoźników o zachowanie szczególnej ostrożności we francuskich i brytyjskich portach i stosowanie wymogów Wewnętrznego Systemu Zapobiegania Nielegalnej Imigracji przy realizacji przewozów do Wielkiej Brytanii.


Napływ imigrantów do Hiszpanii

To nie pierwsza wiadomość o zwiększającej się liczbie migrantów w ostatnich miesiącach. W nocy z 27 na 28 lipca na południu Hiszpanii odnotowano rekordową liczbę 1200 imigrantów, która przypłynęła do Andaluzji z Maroka.

Źródło:
promy24.com

Dziękujemy za wysłane grafiki.