• <

Groźny pożar na terenach portowych został opanowany

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Groźny pożar na terenach portowych został opanowany

Partnerzy portalu

Groźny pożar na terenach portowych został opanowany - GospodarkaMorska.pl

Kilkanaście strażackich wozów bojowych i statek gaśniczy straży portowej uczestniczyły w gaszeniu pożaru złomowiska położonego nad Martwą Wisłą, na terenach portowych. Słup czarnego dymu pojawił się w środę, 3 czerwca, ok. godz. 13.20 i widoczny był z wielu części Gdańska. Państwowa Straż Pożarna ok. godz. 14.45 poinformowała, że sytuacja jest opanowana. Zakończyła się akcja gaśnicza. - Powietrze w mieście jest czyste, pomógł silny wiatr - powiedziała zaraz po godz. 16 Krystyna Szymańska z ARMAAG.

Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie o pożarze zostało przyjęte o godz. 13.23. Ogień wybuchł na składowisku złomu przy ul. Kujawskiej.

Pożar określono jako średniej wielkości. W ciągu godziny od pojawienia się dymu mieszkańcy sygnalizowali, że w niektórych dzielnicach doszło do pogorszenia jakości powietrza. Póki co, nie ma żadnych informacji na temat poziomu toksyczności wydzielającego się dymu.

Krystyna Szymańska z Fundacji ARMAAG w Gdańsku powiedziała, że jedna ze stacji pomiarowych - przy ul. Powstańców Warszawskich na Siedlcach - ok. godz. 15. wykazała wzrost poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

- Normy nie są przekroczone, ale jest wzrost - powiedziała Krystyna Szymańska. - Czekamy na wyniki kolejnego pomiaru.

Pomiary z godz. 16. pokazały, że sytuacja wróciła do normy.

- Nie ma co się denerwować - skomentowała Krystyna Szymańska. - Wszystkie stacje pomiarowe pokazują, że jakość powietrza w Gdańsku jest w normie. Było chwilowe zadymienie, ale silny wiatr załatwił sprawę.

To już drugi pożar w ciągu ostatnich dwóch dni w Gdańsku. 2 maja zapalił się pustostan na Kolonii Jordana w dzielnicy Aniołki.

Źródło:
gdansk.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.