mb
Władze rosyjskie informują, że na tankowcu Zaliv Amerika pływającym pod banderą rosyjską doszło do eksplozji w wyniku, której zginęło trzech marynarzy.
Rosyjskie media doprecyzowały, iż w bezpośrednim wybuchu zginęło dwóch marynarzy, a trzeci wypadł za burtę w wyniku siły uderzeniowej.
Nad pokładem Zaliva długo unosił się czarny dym, jednak eksperci uspokajają, żę kadłub nie został uszkodzony i nie ma ryzyka wycieku ropy oraz zanieczyszczenia wód. Rosyjskie służby wszczęły śledztwo w tej sprawie i badają okoliczności zdarzenia. Ze względu na podanie błędnej lokalizacjii innego statku o podobnej nazwie służby zareagowały na incydent z opóźnieniem.
Zaliv Amerika jest tankowcem wybudowanym w 1989 roku o numerze IMO:8714592. Ma prawie 91 metrów długości, 13,5 metra szerokości i nośność 3302 ton.
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Włochy: Rekin zaatakował turystę niedaleko plaży na Sardynii
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"
Znów trzy ofiary w amerykańskim ataku na jednostkę przemytników