• <
smartre_2023

Dramat na wycieczkowcu Oasis of the Seas. Pasażer nieodnaleziony

09.11.2015 11:20 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Dramat na wycieczkowcu Oasis of the Seas. Pasażer nieodnaleziony

Partnerzy portalu

Dramat na wycieczkowcu Oasis of the Seas. Pasażer nieodnaleziony - GospodarkaMorska.pl

Zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który kilka dni temu wypadł za burtę wycieczkowca Oasis of the Seas. Pasażera nie udało się odnaleźć.

W akcji ratowniczej brały udział dwie łodzie, samolot HC-130 Hercules oraz ratowniczy helikopter MH-60 Jayhawk. Przeszukano obszar obejmujący 931 mil kw. morskich. Przypomnijmy, że do tragnicznego zdarzenia doszło w nocy w piątek (06.11) czasu lokalnego. 35-letni mężczyzna znajdował się na siódmym pokładzie statku, i jak zeznali świadkowie, wyskoczył z jednostki i wylądował na szalupie ratunkowej na szóstym pokładzie. Niestety nie utrzymal się na łodzi i po chwili spadł do oceanu.

Tragedia wydarzyła się w pobliżu Turks i Caico na Oeanie Atlantyckim. Zdarzanie zostało zarejestrowane na filmie, który został upubliczniony w internecie. Na nagraniu widzimy, jak osoby znajdujące się w pobliżu próbują pomóc mężczyźnie, ten jednak odmawia i krzyczy, żeby go nie dotykać.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.