• <
Baltexpo2023_duży

Bałtycka sztafeta 2018

ew

15.05.2018 07:20 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Bałtycka sztafeta 2018 - GospodarkaMorska.pl

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w dniach 14-17 czerwca odbędzie się bieg Bałtycka Sztafeta 2018.  Ma on na celu symboliczne przeniesienie światła z Latarni Morskiej w Krynicy do Latarni Morskiej Świnoujście. Przez 3 dni uczestnicy będą zmagać się na trasie wiodącej szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża. Do pokonania będą mieli 15 odcinków głównych o łącznej długości ponad 500 km w tym jeden odcinek morski oraz 5 odcinków opomiarowanych. na których czas mierzony będzie z wykorzystaniem chipów.

Głównymi organizatorami akcji są Akademia Marynarki Wojennej oraz Inspektorat Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Bałtycka Sztafeta 2018 współorganizowana jest w partnerstwie z: Wojskowym Klubem Sportowym „Flota” Gdynia, Urzędami Morskimi w Gdyni, Słupsku i Szczecinie, Ligą Morską i Rzeczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.

Biegacze odwiedzą wszystkie polskie latarnie począwszy od Krynicy Morskiej i kończąc na Świnoujściu.  Do pokonania będzie 15 głównych odcinków, oraz 5 opomiarowanych biegów towarzyszących na dystansach 42km, 25km, 21km, 10km oraz 5km. Trasa będzie przebiegać po nawierzchniach asfaltowych, betonowych, szutrowych, żużlowych, po drogach gruntowych, po piasku i plaży oraz na bieżni mechanicznej. Zgłoszenia na poszczególne odcinki Sztafety można dokonywać do 3 czerwca 2018 r. wyłącznie drogą elektroniczną.

Sztafeta jest doskonałą okazją do łączenia różnych środowisk tj. Marynarki Wojennej, Morskiej Administracji Państwowej, władz lokalnych, stowarzyszeń, szkół oraz lokalnej społeczności miejscowości nadmorskich.  Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz uczczenia w ten sposób 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową wydarzenia: www.baltyckasztafeta.pl.

Dziękujemy za wysłane grafiki.