• <
SAR_2022

30 lat kąpielisk morskich – gala z okazji jubileuszu. Lubisz gdańskie plaże? Dołącz do wydarzenia

ew

28.11.2019 11:01 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie 30 lat kąpielisk morskich – gala z okazji jubileuszu. Lubisz gdańskie plaże? Dołącz do wydarzenia

Partnerzy portalu

30 lat kąpielisk morskich – gala z okazji jubileuszu. Lubisz gdańskie plaże? Dołącz do wydarzenia - GospodarkaMorska.pl

Trzy dekady, trzydzieści letnich sezonów, tysiące interwencji, kilka pokoleń gdańszczan i miliony turystów, którzy w bezpiecznych warunkach wypoczywających nad Bałtykiem. Tak w skrócie można podsumować działalność Gdańskiego Ośrodka Sportu. W poniedziałek, 2 grudnia GOS świętuje jubileusz w AmberExpo. Zapisy tylko do 28 listopada!

Od 1990 roku Gdański Ośrodek Sportu, a wcześniej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji administruje plażami i kąpieliskami w Gdańsku. W tym okresie dla GOS, żeby zapewnić bezpieczeństwo i obsługę gdańskich plaż w Jelitkowie, Brzeźnie, Stogach, Sobieszewie i Świbnie, pracowało kilka tysięcy pracowników, w tym ratowników. Od kilku lat część kąpielisk szczyci się prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem „Błękitnej Flagi” (BlueFlag.org), co świadczy o wyjątkowej czystości wody i plaży, a także dobrze przygotowanej infrastrukturze.

30 lat to kawałek historii Gdańska widzianego od strony wody. To także rozwój infrastruktury, tysiące pracujących osób czy chociażby ewolucja sprzętu, jakim posługiwali się ratownicy w misji ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Dlatego między innymi na Galę Jubileuszu w Amberexpo zaproszono osoby związane z gdańskimi kąpieliskami morskimi, które od 1990 roku w szczególny sposób przyczyniły się do funkcjonowania i zapewnienia bezpieczeństwa na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku.

O historii gdańskich kąpielisk, w tym „fotograficzną podroż” plażami XIX-wiecznego Gdańska, Wolnego Miasta oraz w czasach powojennych zabierze uczestników Waldemar Nocny, wieloletni pracownik GOS i autor wielu publikacji. Tymczasem o tym, jak zmieniały się nasze plaże w ciągu ostatnich 30 lat opowie Łukasz Iwański, kierownik obiektów nadmorskich, pracujący na gdańskich kąpieliskach od 1998 roku.

Ale czym byłaby gala bez ludzi, a kąpieliska bez pracowników? To oni przez codzienną pracę poświęcają swoje życie na dbałość o gdańskie plaże. Dlatego Andrzej Czortek i Grzegorz Pawelec podejmą się podczas spotkania niełatwego zadania, bo zaprezentowania przez wspomnienia ludzi i wydarzeń ostatnich 30 lat. Wśród prelegentów będą także ratownicy, którzy znają gdańskie kąpieliska jak własną kieszeń. Anita Fede – Zając i Mateusz Żylewicz opowiedzą o nowoczesnych metodach ratownictwa wodnego. Przyjemnym akcentem będzie opowieść Radosława Ptasińskiego o czworonożnych ratownikach. Nie zabraknie też miejsca na omówienie ambitnych planów na przyszłość i nowych wyzwań. Tego tematu podejmie się Kamil Koniuszewski, zastępca dyrektora GOS.

- Na obchody jubileuszu zaprosiliśmy wiele osób, ale na przestrzeni trzydziestu lat było ich tak wiele, że nie byliśmy w stanie dotrzeć do wszystkich. Dlatego wszyscy, którzy współtworzyli historię kąpielisk przez ostatnie trzy dekady chciałyby wziąć udział w uroczystościach, mogą do nas dołączyć – mówi Grzegorz Pawelec, rzecznik prasowy GOS. – Czekamy również na zdjęcia i inne pamiątki, dotyczące wspomnianego okresu, czyli lat 1990-2019 po adresem: kapieliska@sportgdansk.pl. Najlepsze materiały zaprezentujemy podczas wydarzenia, a autorów nagrodzimy upominkiem.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu muszą zgłosić udział w wydarzeniu do czwartku, 28.11 do godziny 10:00 na stronie: https://30latkapielisk.gcb.visitgdansk.com/. Warto dodać, że w trosce o środowisko organizatorzy zaproszenia wysyłają wyłącznie elektronicznie. Nie bez powodu w takiej formie odbywa się również rejestracja, a wszystkie informacje znaleźć można dzięki aplikacji GCA Gdańsk Conference App.

Udział w gali jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, osoby, które mimo rejestracji nie wezmą udziału w wydarzeniu, będą musiały pokryć koszty uczestnictwa w wysokości 50 zł. A środki te zostaną przekazane na cel charytatywny. Po zakończeniu wydarzenia organizator wskaże dane do przelewu fundacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi.  

Więcej informacji dotyczących gali:

Specjalnie dedykowana strona: 30 lat kąpielisk

Wydarzenie na Facebooku


Harmonogram wydarzenia:

15:00  Rejestracja uczestników

16:00  Przywitanie gości

16:10  Historia Kąpielisk Morskich w Gdańsku

16:40  30 lat z MOSiR i GOS

17:00  Ludzie i wydarzenia

17:20  Nowoczesne metody ratownictwa wodnego

17:40  Plany na przyszłość

18:00  Wręczenie wyróżnień

18:40  Podziękowania i zakończenie gali

19:00  Bankiet

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.