MON opublikował w Dzienniku Ustaw rozporządzenie w sprawie podwyżki dla żołnierzy Wojsk Lądowych, Powietrznych i Marynarki Wojennej
W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie ministra obrony o podwyżce uposażeń żołnierzy zawodowych o 400 zł.
Z dokładną treścią dokumentu można się zapoznać TUTAJ.
Podpisany przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka dotyczy świadczeń wypłacanych od 1 marca i przysługujących we wszystkich grupach uposażenia. W opublikowanym rozporządzeniu można przeczytać, że od podanego terminu uposażenie w grupie szeregowych wynosi 4960 zł. W kategorii podoficerów zależy to od stopnia. Sierżantowi i bosmanowi przysługuje 5940 zł natomiast chorążemu oraz chorążemu marynarki 6380 zł. Różnice są także w korpusie oficerów. W najmłodszych, tj. w stopniu podporucznika, stawka wynosi 6700 zł. Z kolei oficerowi posiadającemu pierwszy stopień generalski, bądź admiralski, przysługuje 11800 zł. Jak można się było spodziewać, najwyższe uposażenie jest w wyższej kadrze dowódczej. Generałowie i admirałowie mogą otrzymać uposażenie w wysokości 18150 zł.
Oprócz uposażenia zasadniczego żołnierzom przysługują dodatki i nagrody, w tym m.ni. wynikające z długości i przebiegu służby.
Jak informował na początku marca szef MON, przeciętne wynagrodzenie w wojsku wraz z dodatkami wynosi obecnie 7976 zł.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami