• <

Marynarka wojenna Korei Południowej oddała strzały ostrzegawcze, aby odstraszyć łódź patrolową z Północy

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Marynarka wojenna Korei Południowej oddała strzały ostrzegawcze, aby odstraszyć łódź patrolową z Północy

Partnerzy portalu

MW Korei Południowej

Południowokoreańska marynarka wojenna oddała strzały ostrzegawcze, aby odstraszyć północnokoreańską łódź patrolową, która przekroczyła sporną granicę morską między obydwoma krajami.

Jednostka przekroczyła północną linię graniczną na Morzu Żółtym, określaną jako Northern Limit Line (NLL), w sobotę w pobliżu południowokoreańskiej wyspy Baekryeong.

"Łódź naszej marynarki wojennej wysłała komunikaty ostrzegawcze, oddała strzały ostrzegawcze i natychmiast odstraszyła łódź patrolową. Nasza armia jest przygotowana do stawienia czoła różnym prowokacjom i utrzymania zdecydowanej pozycji bojowej, przy jednoczesnym uważnym śledzeniu ruchów wroga". napisano w komunikacie armii Korei Południowej.

Granica morska między obydwoma Koreami nigdy nie została oficjalnie uznana przez Północ. W zeszłym roku Pjongjang wystrzelił próbnie pocisk balistyczny, który wylądował na południe od tej linii, w pobliżu wód terytorialnych Korei Południowej, po raz pierwszy od zakończenia wojny w 1953 roku. W odpowiedzi Seul wystrzelił wówczas trzy pociski i ostrzegł mieszkańców wysp regionu, aby ukryli się w schronach. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.