• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Luksusowa włoska wyspa zamieniona w twierdzę. Oficjele przypływają na obrady szefów dyplomacji G7

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Luksusowa włoska wyspa zamieniona w twierdzę. Oficjele przypływają na obrady szefów dyplomacji G7

Partnerzy portalu

Tak zaostrzonych środków bezpieczeństwa na włoskiej wyspie Capri jeszcze nigdy wcześniej nie było. Wprowadzono je w związku z rozpoczynającym się w środę spotkaniem szefów dyplomacji państw G7.

Włoskie media podkreślają, w najbliższych dniach Capri - symbol luksusowego wypoczynku - zmieni oblicze i będzie przypominać twierdzę.

Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów G7, które potrwa do piątku, czuwać będzie 1400 policjantów i żołnierzy, w tym, snajperzy na dachach. W gotowości do działania będzie również grupa saperów - poinformowała włoska agencja Ansa.

Na czas obrad zamknięta zostanie przestrzeń powietrzna nad wyspą w Zatoce Neapolitańskiej, morze będzie stale patrolowane przez specjalne jednostki. W dniach obrad turyści nie będą mogli cumować swoich jachtów i łodzi w Wielkiej Marinie. Największa atrakcja wyspy Capri - Lazurowa Grota - znajdzie się pod specjalnym nadzorem.

Szefowie dyplomacji G7, wśród nich amerykański sekretarz stanu Antony Blinken, przybędą na wyspę na pokładzie jednostek Straży Przybrzeżnej i Gwardii Finansowej.

Z Rzymu Sylwia Wysocka
sw/ san
fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.