• <

Kuter MOPR holował przez Szlak Wielkich Jezior trzykrotnie większą jednostkę

jm

23.08.2021 21:02
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kuter MOPR holował przez Szlak Wielkich Jezior trzykrotnie większą jednostkę

Partnerzy portalu

Kuter MOPR holował przez Szlak Wielkich Jezior trzykrotnie większą jednostkę - GospodarkaMorska.pl
Fot. Facebook.com/mopr.mazury

W poniedziałek 4-tonowy kuter MOPR holował przez pół Szlaku Wielkich Jezior 11,5-tonowy houseboat.

W 13,5-metrowym i ważącym 11,5 tony houseboacie zepsuł się napęd na wysokości Starych Sadów. Ratownicy MOPR przeholowali go 37-letnim kutrem Conrad 900 o nazwie Demon, mającym 9 metrów długości i ważącym 4 tony, aż do Giżycka. – Daliśmy radę, ale jak wpadnie taki na mieliznę to może być ciekawie – czytamy w facebookowym poście MOPR.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od lat zwraca uwagę, że po mazurskich jeziorach pływają zbyt duże jednostki. Wiele z nich przez lata pływało np. na Morzu Śródziemnym, ale ich właściciele sprowadzili je na Mazury. Wielkie jednostki mają problemy z manewrowaniem w niektórych portach, nie w każdym porcie są warunki, by załoga naładowała wszystkie potrzebne jej baterie.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma w swojej flocie trzy kutry Conrad 900 – jeden w służbie od 1984 i dwa od 1985. Noszą nazwy Demon, Fantom i Goliat. Posiadają silniki Leyland SW 400 Rekin i moc 70kW / 95 KM. Są wyposażone w system lokalizacji GPS/GPRS, echosondę, a Demon i Fantom dodatkowo w zintegrowany system nawigacyjny z radarem.

Źródło: jm, PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.