• <
BOTA_2023

Kraje Zachodu sfinansują kabel internetowy pod Pacyfikiem, by przeciwdziałać wpływom Chin

13.12.2021 21:10
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Kraje Zachodu sfinansują kabel internetowy pod Pacyfikiem, by przeciwdziałać wpływom Chin

Partnerzy portalu

Kraje Zachodu sfinansują kabel internetowy pod Pacyfikiem, by przeciwdziałać wpływom Chin - GospodarkaMorska.pl

Stany Zjednoczone, Australia i Japonia poinformowały, że sfinansują kabel pod Pacyfikiem, by poprawić dostęp do internetu w trzech wyspiarskich państwach Oceanii i przeciwdziałać wpływom Chin w tym regionie - przekazała w poniedziałek katarska telewizja Al-Dżazira.

Podwodne łącze ma pomóc w zwiększeniu dostępu do sieci Nauru, Kiribati i Mikronezji. "Wesprze ono wzrost gospodarczy (tych państw - PAP), zwiększy możliwości rozwoju oraz pomoże poprawić standard życia w tym zmagającym się ze skutkami pandemii Covid-19 regionie" - napisano w oświadczeniu trzech państw Zachodu.

USA, Australia i Japonia nie poinformowały jaki będzie koszt proponowanej infrastruktury.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z regionu Indo-Pacyfiku uważają, że kładzione przez Chiny na tym obszarze podmorskie kable mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kable światłowodowe w porównaniu z technologią satelitarną zwiększają prawdopodobieństwo działań szpiegowskich - twierdzi Reuters. Władze w Pekinie zaprzeczają, by miały wykorzystywać infrastrukturę do takich działań.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.