• <

Korea Płn. przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Płn. przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej

Partnerzy portalu

rakieta

Korea Północna przeprowadziła w niedzielę test rakiety balistycznej krótkiego zasięgu, która spadła do Morza Japońskiego - poinformowała armia Korei Południowej. To czwarty w tym tygodniu pokaz siły północnokoreańskiego reżimu.

"Nasze wojsko wykryło pocisk balistyczny krótkiego zasięgu, wystrzelony z okolic Tongchang-ri w prowincji Pyongan Północny (północny zachód) o godzinie 11:05 w kierunku Morza Wschodniego" – poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd.

"Nasza armia jest w pełnej gotowości, w ścisłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi" – dodano.

Testy rakiet balistycznych są odpowiedzią Pjongjangu na wspólne ćwiczenia wojsk USA i Japonii, które odbywają się od poniedziałku.

W czwartek Korea Płn. przeprowadziła test balistycznego pocisku dalekiego zasięgu, który obserwował przywódca kraju Kim Dzong Un wraz z córką. We wtorek miało miejsce wystrzelenie dwóch pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, a 12 marca odbyła się próba dwóch strategicznych pocisków manewrujących, wystrzelonych z łodzi podwodnej.

Wystrzelona w niedzielę rakieta przeleciała na wysokości 50 km i pokonała 800 km, po czym spadła u wschodnich wybrzeży Korei Płn., poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

zm/

fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.