• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kim Yo Jong: manewry wojsk USA i Korei Płd. grożą "niebezpiecznym zamętem"

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Kim Yo Jong: manewry wojsk USA i Korei Płd. grożą "niebezpiecznym zamętem"

Partnerzy portalu

Fot. MW Korei Południowej

Kim Yo Jong, wpływowa siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Jong Una, oświadczyła, że seria manewrów wojsk USA i Korei Południowej "spycha bezpieczeństwo regionu w niebezpieczny zamęt". Dodała, że Pjongjang będzie nadal budować "przytłaczający i najpotężniejszy potencjał militarny" - przekazała w środę agencja KCNA.

Jak relacjonuje KCNA, Kim oświadczyła, że seria tegorocznych manewrów wojsk USA w regionie z wykorzystaniem ostrej amunicji i przeprowadzanych razem z "południowokoreańskimi marionetkowymi gangsterami spycha cały system bezpieczeństwa regionu w niebezpieczny zamęt".

"Będziemy nadal budować "przytłaczający i najpotężniejszy potencjał militarny aby zabezpieczyć naszą suwerenność, bezpieczeństwo i pokój w regionie" - dodała.

USA i Korea Południowa przeprowadziły w ostatnich miesiącach serię zakrojonych na dużą skalę manewrów tłumacząc je koniecznością zapewnienia gotowości, wobec gróźb Pjongjangu. Jak zauważa Reuter, w ostatnich manewrach, które trwały 2 tygodnie, uczestniczyło ponad 100 samolotów.

Waszyngton i Seul podkreślają defensywny charakter menewrów, natomiast Pjongjang uważa je za przygotowania do agresji przeciwko niemu. (PAP)

jm/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.