Siły zbrojne Korei Płn. wystrzeliły w poniedziałek pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego; rakieta przeleciała około 300 km - powiadomiła armia Korei Płd. Według władz Japonii pocisk krótkiego zasięgu wpadł do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną tego kraju.
Północnokoreańska rakieta została odpalona z okolic Pjongjangu.
Poniedziałkowe wystrzelenie pocisku rakietowego wpisuje się w ostatnią serię testów przeprowadzanych przez siły zbrojne Korei Płn. W sobotę północnokoreańska agencja prasowa KCNA przekazała, że dokonano prób z głowicą bojową przeznaczoną dla strategicznego pocisku Hwasai-1 Ra-3, który - jak podała agencja Reutera - ma być przeznaczony do przenoszenia głowicy nuklearnej. (PAP)
os/ ap/
Fot. Depositphotos
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami