• <
escort_980x120_gif_2020

Karetki wodne na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły sezon

jm

01.10.2021 12:05
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Karetki wodne na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły sezon

Partnerzy portalu

Karetki wodne na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły sezon - GospodarkaMorska.pl
Fot. Duży Bartek / Wikipedia

Karetki wodne stacjonujące na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły tegoroczny sezon. Od początku czerwca do końca września udzieliły pomocy blisko 300 osobom – poinformował PAP dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Marek Banaszkiewicz.

Karetki wodne stacjonowały bez przerwy od 1 czerwca do 30 września w Giżycku, Rynie, Sztynorcie i Kamieniu nad Bełdanami.

– W tym czasie karetki interweniowały 298 razy – podał PAP Banaszkiewicz i dodał, że załogi wodnych karetek przekazały do szpitali 138 pacjentów.

– Wśród ludzi, którym potrzebna była pomoc odnotowaliśmy m.in. ludzi przewlekle chorych, którzy np. zapomnieli o regularnym przyjmowaniu leków. Tradycyjnie nie zabrakło urazów powstałych np. w wyniku upadków na łodzi. Odnotowaliśmy też kilka poparzeń, zarówno podczas pożarów łodzi jak i podczas wypadków na łodziach – podał dyżurny MOPR.

W mijającym sezonie załogi karetek wodnych stwierdziły zgony trzech osób – wyłowiono ich z toni jezior.

Od piątku do osób potrzebujących pomocy, które znajdują się na Szlaku Wielkich Jezior będą wypływali ratownicy MOPR, wśród których są ratownicy medyczni. – Potrzebujących będziemy przekazywali medykom na lądzie – podał Banaszkiewicz.

Mimo zakończenia wakacji w weekendy popularne mazurskie porty są zapełnione. – Ludzie korzystają z ładnej jesieni i żeglują – podał Banaszkiewicz.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.