• <

Japonia. Ministerstwo obrony zaobserwowało dwie rosyjskie korwety pływające w pobliżu Tajwanu i Okinawy

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Japonia. Ministerstwo obrony zaobserwowało dwie rosyjskie korwety pływające w pobliżu Tajwanu i Okinawy

Partnerzy portalu

Fot. MW Rosji

Na wodach w pobliżu Tajwanu i japońskiej wyspy Okinawa odnotowaliśmy w ciągu czterech ostatnich dni obecność dwóch korwet rosyjskiej marynarki wojennej; monitorujemy ich aktywność - poinformowało w piątek wieczorem ministerstwo obrony Japonii.

O obecności dwóch rosyjskich okrętów u wschodnich wybrzeży Tajwanu informowało już we wtorek ministerstwo obrony w Tajpej.

Rząd Japonii ostrzegał w czerwcu, że nasilająca się obecność militarna Rosji w pobliżu japońskiego terytorium, w tym wspólne rosyjsko-chińskie manewry, wzbudzają "poważne obawy" dla bezpieczeństwa narodowego.

Dwie rosyjskie korwety poruszają się po wodach położonych na północny wschód od Tajwanu i południowy zachód od najbardziej na południe wysuniętych wysp należących do Japonii. Wysłaliśmy dwa okręty, które obserwują ruch tych jednostek - przekazało japońskie ministerstwo obrony.

adj/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.