• <
escort_980x120_gif_2020

Tylko sto dni do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

mk

16.02.2016 06:11 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Tylko sto dni do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - GospodarkaMorska.pl

Tradycyjnie w ostatni weekend majowy, do wspólnej żeglarskiej zabawy i rywalizacji zapraszają organizatorzy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regaty będą również inauguracją Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej. Czwarta edycja trójmiejskich regat rozpocznie się w Gdańsku, a w kolejnych dniach żeglarzy ugoszczą miasta Gdynia i Sopot.

Choć od rozpoczęcia sezonu dzieli nas jeszcze sporo kartek z kalendarza, pierwsze załogi już zgłaszają swój udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Wśród nich jacht Blagodarnost'2 – zwycięzca nagrody specjalnej roku 2015 dla załogi, która wygrała najwięcej wyścigów w swojej klasie oraz weterani – jednostki takie jak Dana, Meluzyna czy Hobart, które startują w regatach od pierwszej edycji. Ale warto podkreślić, że Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych skipperów. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich miłośników żeglarstwa, również tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w żeglarskich wyścigach.

Tegoroczna edycja regat poprzedzona zostanie bezpłatnym szkoleniem dla zgłoszonych załóg. 26 maja odbędzie się profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed".

Takie szkolenie, szczególnie na początku sezonu, to dobra okazja do sprawdzenia jachtu, zgrania załogi, a dla gości spoza Trójmiasta – również poznania akwenu. Po zakończeniu sesji na wodzie, przejdziemy do analizy treningu. Liczymy na dużą frekwencję i zachęcamy do rejestrowania załóg poprzez wysłanie e-maila na info@pl.northsails.com  – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy
i morski, przedstawiciel partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce.
Zgłoszeń można dokonywać do 21 maja 2016.

W tym roku zgłoszonym uczestnikom, kibicom oraz tym, którzy nie skompletowali jeszcze załogi, ale chcą być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, z pomocą przychodzi aplikacja Eventory. Wystarczy pobrać ją na swojego smartfona i dołączyć do wydarzenia „Żeglarski Puchar Trójmiasta”, aby mieć pod ręką dostęp do szczegółowego programu regat i imprez towarzyszących oraz aktualności zarówno przed, jak i w trakcie imprezy.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.