• <

Spędź wakacje z Centrum Żeglarskim

Spędź wakacje z Centrum Żeglarskim - GospodarkaMorska.pl

pc/Wiadomości Szczecin

21.06.2019 Źródło: własne

Nareszcie mamy wakacje! Piękna pogoda zachęca do wyjazdów i podroży, a wypoczynek nad wodą to jedna z najlepszych możliwości na spędzenie upalnego lata. Kilkanaście ciekawych ofert przygotowało Centrum Żeglarskie. Oto kilka z nich.

Obóz optymistyczny

To aktywność skierowana dla dzieci powyżej 9 roku życia, które są żądne wodnych przygód. Program obozu obejmuje m.in.: teorię żeglowania, naukę wiązania węzłów żeglarskich, zajęcia na wodzie (Optimist, kajaki, DZ-ty). Bazą wypadową wycieczek pod żaglami na Jezioro Dąbie będzie szczecińskie Centrum Żeglarskie.

W cenie (1300 zł dla członków CŻ i 1430 zł dla osób niebędących członkami CŻ) zawarte są noclegi w schronisku młodzieżowym Centrum Żeglarskiego, opieka instruktorów, wyżywienie i dodatkowe atrakcje. Obóz rozpoczyna się 1 lipca.
Poznaj okolicę w kajaku

– Przez cały sezon można korzystać z wypożyczalni kajaków i wypływać na wody Jeziora Dąbskiego – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. – Ponadto nasi wychowankowie w czasie wakacji popłyną rzeką Regą. Będzie to obóz kajakowy, w trakcie, którego młodzi kajakarze poznają uroki tej niezwykłej rzeki Pomorza. Spływ rozpocznie się od miejscowości Rejowice, a jego celem jest Mrzeżyno. Po drodze uczestnicy zobaczą Gryfice i Trzebiatów.

Rejs Odkrywców

Dwunastodniowy rejs po Morzu Bałtyckim i Zatoce Greifswaldzkiej to oferta skierowana do młodzieży powyżej 14 roku życia. Uczestnicy odwiedzą takie porty, jak: Sassnitz, wyspę Hiddensee, Stralsund, Greifswald, Wolgast oraz Ueckermünde.

– To znakomita propozycja zarówno dla zapalonych wilków morskich, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki w żeglarstwie – mówi Celina Wołosz. - Młodzież będzie miała możliwość popłynąć na trzech różnych jachtach, dzięki czemu pozna specyfikę pracy na każdym z nich. W Rejs Odkrywców popłyną jachty: Magnolia, Kosmatka i Forsycja.

Ahoj przygodo!

Rejsy pod okiem wykwalifikowanych kapitanów to nasza specjalność. Już od pierwszych dni wakacji zapraszamy do uczestnictwa w niezapomnianej żeglarskiej przygodzie. Planowane rejsy gwarantują niesamowite przeżycia, piękne widoki oraz świetną zabawę.

To niepowtarzalna okazja dla załogantów, by podczas jednego rejsu zdobyć doświadczenie w żegludze na różnych akwenach – na jeziorze, na zalewie oraz na morzu. Ta propozycja jest również dla osób, które chcą sprawdzić się w regatach organizowanych na terenie Polski, a wszystko w konkurencyjnych cenach (stałe koszty paliwa)! W ofercie m.in. rejsy odprowadzające i doprowadzające jednostki na regaty The Tall Ships Races, rejs do Kopenhagi oraz rejs po Zalewie Szczecińskim.

Półkolonie letnie

8 lipca wystartuje pierwszy turnus półkolonii letnich dla dzieci. Przed najmłodszymi żeglarzami m.in.: zabawy uczące bezpiecznego zachowania nad wodą i na jachcie, nauka podstaw żeglarstwa (sterowanie, praca z żaglami, cumowanie) i nauka zdrowej rywalizacji sportowej. Niezapomniane żeglarskie przygody dla najmłodszych potrwają do końca wakacji.

Zainteresowani wakacyjnym odpoczynkiem z Centrum Żeglarskim powinni odwiedzić stronę internetową www.centruumzeglarskie.pl i wybrać odpowiednią dla siebie aktywność. Na pytania dotyczące oferty letniej chętnie odpowiedzą także pracownicy jednostki – osobiście (przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie) lub telefonicznie – tel.: 91 460 08 44 wew. 14 (wypoczynki), wew. 50 (wypożyczalnia kajaków).

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28267,00 $ tona 1,68% 16 kwi
 Cynk 2853,00 $ tona 1,57% 16 kwi
 Aluminium 2308,00 $ tona -0,86% 16 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.