28.02.2020 08:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MŚ w klasie Laser Radial – Kwaśna piąta, triumf Bouwmeester

Partnerzy portalu

MŚ w klasie Laser Radial – Kwaśna piąta, triumf Bouwmeester - GospodarkaMorska.pl

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) zajęła piąte, a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) 23. miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Radial. Triumfowała Holenderka Marit Bouwmeester. W Melbourne rywalizowało 110 kobiet z 41 krajów.

Ostatniego dnia regat rozegrano tylko jeden zamiast trzech planowanych wyścigów. Po dziewięciu startach Kwaśna była czwarta ze stratą zaledwie trzech punktów do trzeciej broniącej tytułu mistrzyni Europy Dunki Anne-Marie Rindom. W piątek 22-letnia Polka uplasowała się jednak na 17. pozycji i ostatecznie zajęła piątą lokatę.

Jest to jej najlepszy występ w tej imprezie. W 2018 roku w duńskim Aarhus Kwaśna była 12., dzięki czemu uzyskała dla Polski olimpijską kwalifikację, a rok temu w japońskim Sakaiminato 49.

Na 23. miejscu zakończyła zmagania Agata Barwińska. 25-letnia żeglarka z Iławy (była 20. w Aarhus i 22. w Sakaiminato) zajęła ostatniego dnia regat 39. pozycję i spadła w klasyfikacji generalnej o pięć lokat.

Najlepsza okazała się mistrzyni olimpijska z 2016 roku z Rio i wicemistrzyni świata oraz Europy Holenderka Marit Bouwmeester, która wyprzedziła swoją rodaczkę Maxime Jonker oraz Norweżkę Line Flem Hoest. Czwarta była trenowana przez Piotra Wojewskiego Rindom, dziewiąta triumfatorka MŚ sprzed dwóch lat Belgijka Emma Plasschaert, a 12. srebrna medalistka igrzysk w Brazylii Irlandka Annalise Murphy.

Te zawody zdominowały reprezentantki Holandii, bowiem w czołowej "10" uplasowały się aż cztery zawodniczki z tego kraju. Siódme miejsce przypadło Daphne van der Vaart, a 10. Mirthe Akkerman.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020