• <

Jachtowy gigant rusza z pomocą sztabom kryzysowym

ew

24.03.2020 10:25 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Jachtowy gigant rusza z pomocą sztabom kryzysowym - GospodarkaMorska.pl

„Nikt nie może być obojętny w tym czasie” – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. Jachtowy gigant z Goleniowa ruszył z pomocą sztabom kryzysowym w regionie. Osoby, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem, będą bezpieczniejsze.

W szpitalach i sztabach kryzysowych brakuje środków ochrony bezpośredniej, jest duży deficyt masek i kombinezonów chroniących przed wirusem. Trzeba jednak nieść pomoc, przez co służby ratunkowe są narażone na zakażenie koronawirusem. Na pomoc ruszają wolontariusze oraz przedsiębiorcy.

- Nikt nie może być obojętny w tym czasie – mówi Maciej Twardowski. – Tu nie chodzi tylko o gospodarkę i biznes, tu chodzi o życie ludzkie, które jest najwyższą wartością. Każdy, kto może pomóc, powinien to robić – komentuje.

Technologie Tworzyw Sztucznych przekazały dziś kombinezony sztabom kryzysowym w regionie. Trafią między innymi do Dębna, Wałcza, czy Goleniowa. Kolejne mają trafić do szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

- Lekarze są na pierwszej linii walki z koronawirusem, trudno wyrazić podziw wobec ich ciężkiej pracy, którą wykonują z narażeniem własnego życia – tłumaczy Maciej Twardowski. – Nie możemy też zapominać, że w każdym samorządzie funkcjonują i pracują sztaby kryzysowe, o tych ludziach mówi się niewiele, ale przecież oni także wykonują trudną i ważną pracę, tymczasem nie zawsze dysponują środkami ochrony. Dlatego zdecydowaliśmy się im pomóc – dodaje.

Prócz przekazania kombinezonów, TTS przekazał również pieniądze na konto szpitala na zakup specjalistycznego sprzętu.

TTS to firma, które na co dzień produkuje jachty i łodzie motorowe. Siedzibę ma w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

 

Rafał Remont

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.