• <

Izraelski system obrony powietrznej Arrow przechwycił rakietę wystrzeloną z rejonu Morza Czerwonego

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Izraelski system obrony powietrznej Arrow przechwycił rakietę wystrzeloną z rejonu Morza Czerwonego

Partnerzy portalu

Izraelski system obrony powietrznej Arrow, przeznaczony do zwalczania pocisków balistycznych na ostatnim etapie lotu, przechwycił w piątek rakietę ziemia-ziemia wystrzeloną w kierunku Izraela z rejonu Morza Czerwonego - relacjonuje Reuters.

Komunikat Sił Obronnych Izraela nie zawierał żadnych dodatkowych informacji na temat tego, skąd pochodził pocisk rakietowy, jednak Reuters przypomina, że od początku wojny w Strefie Gazy jemeński ruch Huti atakuje dronami i rakietami statki na Morzu Czerwonym oraz terytoria izraelskie.

Rzecznik szyickiej milicji Huti w Jemenie, Jahia Sari, ostrzegł w listopadzie, że jego ruch będzie ostrzeliwał państwo żydowskie, "aż skończy się izraelska agresja", ponieważ chce "pomóc Palestyńczykom w osiągnięciu zwycięstwa".

Reuters wyjaśnia, że główne hasło wspieranego przez Iran finansowo i militarnie Ruchu Huti brzmi: "Śmierć Ameryce, śmierć Izraelowi, przekleństwo na Żydów i zwycięstwo Islamu".

Ruch Huti jest stroną trwającego od 2014 roku konfliktu w Jemenie, będącego jednym z pól rywalizacji między Iranem i Arabią Saudyjską. 

fit/ mms/

arch.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.