• <

Innowacyjna jednostka do instalacji turbin Samsung Heavy Industry

zk

10.04.2021 06:33 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Innowacyjna jednostka do instalacji turbin Samsung Heavy Industry

Partnerzy portalu

Innowacyjna jednostka do instalacji turbin Samsung Heavy Industry - GospodarkaMorska.pl
Fot. Samsung Heavy Industries

Południowokoreańska stocznia należąca do Samsung Heavy Industries zaprezentowała nowy, opatentowany już projekt statku do instalacji turbin wiatrowych (WTIV). Projekt powstał w związku z zapotrzebowaniem coraz prężniej rozwijającej się gałęzi energetyki morskiej.

SHI ogłosiło, że jest pierwszą stocznią, która otrzymała Approval in Principle (AiP) dla niskoemisyjnego modelu ECO-WTIV (paliwo LNG + SOFC) o nazwie SLW-FUEL CELL od trzech głównych towarzystw klasyfikacyjnych: American Shipping Bureau (ABS) , DNV i Lloyd's.

„ECO-WTIV” został zaprojektowany z myślą o niskiej emisji dzięki zastosowaniu silników zasilanych LNG, ogniwom paliwowym ze „stabilnym tlenkiem” oraz systemami magazynowania energii. Takie połączenie jest krokiem w stronę redukcji emisji gazów do atmosfery,  zastosowane rozwiązania przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2 o około 50% w porównaniu z podobnymi statkami o tradycyjnym napędzie.

 W grudniu 2020 roku firma SHI nawiązała współpracę z Hyosung Heavy Industries, koreańskim producentem przekładni do turbin wiatrowych, w celu opracowania systemu podnośników.

„Wraz z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, która jest jednym z filarów Polityki Zielonego Nowego Ładu, będzie wzrastać zapotrzebowanie na WTIV” – oznajmił Wang K. Lee, wiceprezes działu Offshore Business Division w SHI.

„To bardzo istotne, teraz gdy zabezpieczyliśmy nasz niezależny model obejmujący różnorodne, najnowocześniejsze ekologiczne technologie” – dodał.

Stocznia SHI pierwsze zamówienie otrzymała w 2010 roku,  do tej pory zbudowała i dostarczyła trzy jednostki WTIV na rynek morskiej energetyki wiatrowej.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.