• <
attis_konferecnja_2024

Indie ogłaszają przetarg na siedem obszarów o wysokim potencjale wytwórczym energii wiatrowej

gm

03.10.2023 20:45
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Indie ogłaszają przetarg na siedem obszarów o wysokim potencjale wytwórczym energii wiatrowej

Partnerzy portalu

Indie informują o skierowanym do deweloperów zaproszeniu  do składania ofert przetargowych na siedem lokacji pod morskie farmy wiatrowe.

Lokacje położone są u wybrzeży Tamil Nadu. Szacowany potencjał wytwórczy energii wiatrowej z całego tego obszaru wynosi 7,2 GW. Z zawiadomienia wydanego przez Indyjskie Ministerstwo Nowej i Odnawialnej Energii (MNRE) wynika, że łączna powierzchnia siedmiu lokacji wynosi 1424 km2.

Indie przeprowadzały w ostatnim czasie badania, których wyniki pokazują, że na południowym i zachodnim wybrzeżu kraju istnieje duży potencjał na rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Zlokalizowano kilka stref w obszarze wybrzeża Gujarat i Tamil Nadu. Ponadto rząd opublikował strategię rozwoju projektów morskiej energetyki wiatrowej, proponując trzy modele.

Wstępna umowa dzierżawy dna morskiego zostanie zawarta na okres pięciu lat, podczas których deweloper jest zobowiązany do ukończenia i oddania projektu do użytku. Okres próbny może zostać przedłużony w indywidualnych przypadkach o rok. Po oddaniu do użytku umowa dzierżawy zostanie przedłużona na czas trwania projektu.

Kilka pierwszych lokacji ma zostać przyznanych w lutym 2024, ogłoszenie o wynikach konkursu dotyczącego pozostałych spodziewane jest w 2025 roku.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.