• <
siemens_gamesa_2022

Hiszpania. Orki zaatakowały jacht z dwiema osobami na pokładzie; interweniowały służby

AK

01.10.2021 18:17 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Hiszpania. Orki zaatakowały jacht z dwiema osobami na pokładzie; interweniowały służby

Partnerzy portalu

Hiszpania. Orki zaatakowały jacht z dwiema osobami na pokładzie; interweniowały służby - GospodarkaMorska.pl
Fot. NOAA/ Unsplash

Grupa orek zaatakowała brytyjski jacht z dwiema osobami na pokładzie u brzegów północno-zachodniej Hiszpanii. Agresywne zwierzęta odstraszył przybyły na pomoc statek hiszpańskiego ratownictwa morskiego (Salvamento Maritimo).

Według madryckiej agencji Europa Press do zdarzenia doszło w czwartek w pobliżu północno-zachodniej granicy Hiszpanii z Portugalią, na wysokości miejscowości A Guarda, w prowincji Pontevedra.

W efekcie ataku orek na jacht “Extra Mile”, który znajdował się w odległości około 5 mil morskich od brzegu, doszło do uszkodzenia steru i unieruchomienia jednostki. Na pomoc przypłynął statek Salvamento Maritimo.

Agencja przypomina, że wraz z nastaniem pandemii Covid-19 wzrosła liczba ataków orek na jednostki pływające u brzegów Hiszpanii. Zgłoszenia tego typu notowane są co kilka tygodni.

Jednym z groźnych zdarzeń tego typu był lipcowy atak orek na jacht u brzegów Andaluzji, której pomocy również musiało udzielić Salvamento Maritimo. Do agresji ze strony zwierząt na jednostkę z dwoma członkami załogi doszło wczesnym rankiem w rejonie Cieśniny Gibraltarskiej.

Pod koniec czerwca w tym samym miejscu grupa dziesięciu orek zaatakowała polski jacht “Rockandroll”, urywając mu ster. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.