Musimy mieć świadomość, że każdy rubel pozyskany ze sprzedaży rosyjskiego gazu zostanie wykorzystany na zbrojenia przeciw Europie - powiedziała w czwartek ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska, komentując słowa szefa MSZ Rosji o rozmowach z USA w sprawie ponownego uruchomienia gazociągów Nord Stream.
Hennig-Kloska, która w czwartek w Brukseli prowadzi posiedzenie ministrów ds. środowiska, podkreśliła, że Polska czeka na przedstawienie przez Komisję Europejską harmonogramu dokończenia zamykania europejskich rynków na rosyjskie paliwa kopalne. "To jest jedyny kierunek" - zaznaczyła.
"Musimy mieć świadomość, że każdy rubel pozyskany ze sprzedaży gazu czy ropy będzie wykorzystany na zbrojenia przeciwko Europie, dlatego w interesie wszystkich krajów członkowskich, całej Europy jest to, by nie dokładać naszych pieniędzy do budżetu Putina" - powiedziała ministra klimatu.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja rozmawia ze Stanami Zjednoczonymi o przywróceniu dostaw gazu ziemnego do Europy przez rurociągi Nord Stream. Jego słowa zacytował w środę portal Moscow Times.
mce/ akl/ js/
Fot. Depositphotos
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Rosyjska Flota Pacyfiku ćwiczyła na Oceanie Indyjskim. Kreml szuka partnerów w Azji
Władze Iranu zwolniły tankowiec zatrzymany wcześniej przez Strażników Rewolucji
Ostatni okręt kontrowersyjnej serii już w służbie w siłach morskich USA. Co dalej z serią Independence?
Uroczyste otwarcie wystawy „Pod misyjną banderą” już 27 listopada przed Centrum Weterana
Polski wiceadmirał z wizytą w litewskiej Marynarce Wojennej
Naval Group zbuduje czwartą fregatę dla Grecji. Zamówienie potwierdzone