• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Trójmiejski Jotun Polska laureatem konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2015

31.03.2015 10:06 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Trójmiejski Jotun Polska laureatem konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2015

Partnerzy portalu

Trójmiejski Jotun Polska laureatem konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2015 - GospodarkaMorska.pl

Trójmiejska firma Jotun Polska została laureatem konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2015. W konkursie organizowanym przez instytut Great Place to Work Jotun zajął w tym roku pierwsze miejsce w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób.

Instytut Great Place to Work od 7 lat przygotowuje listę najlepszych miejsc pracy w Polsce. Honoruje organizacje, które stosują wyjątkowe praktyki i programy promujące wiarygodność, szacunek, uczciwość, dumę i koleżeństwo w relacjach między kierownictwem i pracownikami. Pozycja firmy na liście zależy od łącznej oceny dwóch czynników: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR. W badaniach Great Place to Work kluczowe znaczenie dla oceny końcowej mają opinie pracowników.

„Jesteśmy bardzo dumni z nagrody. W konkursie startowaliśmy po raz pierwszy i nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego sukcesu. Zwycięstwo traktujemy z jednej strony jako dowód na to, że warto starać się konsekwentnie budować dobre relacje w zespole, a z drugiej – jako niezwykłe zobowiązanie na przyszłość. Poprzeczka została postawiona wysoko, ale to bardzo mobilizuje”, mówi Karolina Karwowska-Dworak, Dyrektor Generalna Jotun Polska.

Wywodząca się z Norwegii Grupa Jotun należy do światowej czołówki producentów specjalistycznych farb antykorozyjnych, proszkowych i dekoracyjnych. Na rynku jest obecna od prawie 90 lat. Grupa skupia na całym świecie 78 firmy i 39 zakładów produkcyjnych na wszystkich kontynentach. Jotun globalnie zatrudnia ponad 9600 osób w ponad 80 krajach reprezentujących 78 różnych narodowości.

W Polsce Jotun działa od 25 lat. Początkowo skupiała się głównie na rynku morskim, stoczniowym, obecnie coraz większe sukcesy zdobywa na rynku farb przemysłowych i proszkowych, specjalizując się w walce z korozją. Główna siedziba i magazyn firmy znajdują się w Kowalach koło Gdańska. Firma zatrudnia w Polsce 39 osób.

Filarami firmy są wartości obecne w kulturze organizacyjnej od początku: szacunek, lojalność, troska i odwaga. To one determinują działania Jotun nie tylko na polu biznesowym, ale przede wszystkim w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Ich symbolem jest występujący w logo firmy pingwin.

„Pingwin jest wytrwały, a jednocześnie dbający o innych. Atmosferę w pracy określamy jako „penguin spirit” – zdaniem naszych pracowników to największy atut firmy” – mówi Karolina Karwowska- Dworak. Zarówno dyrektor, jak i pracownicy polskiego oddziału twierdzą, że najważniejsze dla firmy wartości oraz „penguin spirit” obecne są wszędzie: w strategii, na szkoleniach, spotkaniach integracyjnych, czy w codziennej pracy z klientami.

Na przekór zdominowanej przez mężczyzn branży Jotun Polska wytrwale propaguje inicjatywy kobiece; promuje strategię równych szans, która przekłada się bezpośrednio na wzrost efektywności firmy. Połowa zespołu menadżerskiego firmy to kobiety. W ramach kampanii „I care” dzięki programowi szkoleń i warsztatów o bezpieczeństwie na drodze, ochronie przed wypadkami, bezpieczeństwie przeciwpożarowym Jotun wspiera i uświadamia wszystkim pracownikom kwestie bezpieczeństwa zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Program „Green Steps” to z kolei promowanie odpowiedzialnego podejścia firmy Jotun do kwestii ochrony środowiska.

Zgodnie z globalną strategią firmy, Jotun realizuje w Polsce wiele projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej. Jest inicjatorem akcji „Chronimy przed czasem”, wspierającej rewaloryzację zabytkowych obiektów w Polsce. Pierwszym obiektem objętym programem było zabytkowe ogrodzenie Parku Oliwskiego w Gdańsku. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Ambasada Norwegii. Firma bierze udział w projekcie „Grasz o Staż”. Jotun Polska jest jednym z fundatorów praktyk dla laureatów konkursu. Działa także na rzecz organizacji pozarządowych: stale współpracuje z kobiecym klubem Lions Amber Club Gdańsk fundując stypendia dla potrzebujących dzieci, regularnie wspiera także z Gdańskie Amazonki.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu Great Place to Work znalazły się również firma Ochnik w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób oraz Microsoft – w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób.

W badaniu wzięły udział 63 firmy zatrudniające łącznie ok. 34 tys. osób. Konkurs objęło patronatem honorowym Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Dziękujemy za wysłane grafiki.