• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Konkurs RINA-Korab rozstrzygnięty. Po raz pierwszy wygrała go kobieta

23.03.2015 11:47 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Konkurs RINA-Korab rozstrzygnięty. Po raz pierwszy wygrała go kobieta

Partnerzy portalu

Konkurs RINA-Korab rozstrzygnięty. Po raz pierwszy wygrała go kobieta - GospodarkaMorska.pl

W ostatni czwartek rozdano dyplomy na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa (WOiO) Politechniki Gdańskiej. Uroczystość była połączona z finałem konkursu prac dyplomowych RINA-Korab.

Od lutego zeszłego roku ponad 400 osób mogło odebrać ukończenia studiów inżynierskich i magisterskich na WOiO w różnych kierunkach i specjalnościach. Nie wszyscy jednak napisali tak dobre prace magisterskie, jak czwórka studentów, która weszła do czwórki finalistów konkursu RINA-Korab. Wyróżnione prace to:

"Analiza odpowiedzi strukturalnej modułu Lower Riser Pakage podczas lądowania modułu na podwodnej głowicy produkcyjnej." - autorstwa Wojciecha Fiłonowicza

"Zastosowanie pomiarów odkształceń w eksperymentalnej analizie modalnej." (Application of Strain Measurements in the Experimental Modal Analysis) – autorstwa Blanki Goleckiej.

"Ocena dokładności metod prognozowania oporu statku z wykorzystaniem Numerycznej Mechaniki Płynów na podstawie wybranego przypadku." (Evaluation of the accuracy of ship resistance prediction methods including Computational Fluid Dynamics - case study) -  autorstwa Agnieszki Piekło

"Wpływ przewymiarowania spoiny pachwinowej na wartość kątowych odkształceń spawalniczych." -  autorstwa Anny Wierzbickiej.

Nagrodą dla autorów tych prac jest roczne członkostwo w prestiżowym międzynarodowym stowarzyszeniu zawodowym RINA z siedzibą w Londynie (Royal Institution of Naval Architects - Królewskie Stowarzyszenie Projektantów Statków i Inżynierów Okrętowców). Absolwenci mieli okazję zaprezentować swoje prace podczas uroczystości. Jeden z finalistów, przebywający we Francji, prezentował swoją pracę na odległość – to pierwszy taki przypadek w historii konkursu.

Komisja, złożona z przedstawicieli TOP Korab i RINA, przyznała ostatecznie pierwszą nagrodę mgr inż. Agnieszce Piekło. To historyczny moment, bo Agnieszka Piekło to pierwsza kobieta, które zwyciężyła w tym konkursie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.