• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Archeoturystyka wokół Morza Bałtyckiego. Webinarium już w ten piątek

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Archeoturystyka wokół Morza Bałtyckiego. Webinarium już w ten piątek

Partnerzy portalu

Archeoturystyka wokół Morza Bałtyckiego. Webinarium już w ten piątek - GospodarkaMorska.pl

W piątek, 24 kwietnia, o godz. 10:00 odbędzie się anglojęzyczne seminarium internetowe poświęcone rozwojowi archeoturystyki i szlaków kulturowych w rejonie Morza Bałtyckiego. W spotkaniu z archeologami, muzealnikami i praktykami z Danii, Luksemburga, Polski oraz Szwecji będzie można wziąć udział w transmisji na YouTube, a także zadać pytania.  

– Archeologiczne dziedzictwo Morza Bałtyckiego wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest źródłem niewykorzystanego potencjału turystycznego, który obecnie rozwijają uniwersytety i muzea z Danii, Polski oraz Szwecji na wyspie Bornholm, przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku i na grodzisku w Owidzu oraz w szwedzkim Lund. Seminarium to nie tylko okazja do zapoznania się projektem Archaeobalt oraz z ciekawymi miejscami na mapie turystycznej regionu Morza Bałtyckiego. Tworzenie podstaw innowacyjnej archeoturystyki odbywa się poprzez ciekawy program wykopalisk archeologicznych, czy np. aplikacje z rozszerzoną rzeczywistością – mówi Karolina Czonstke z Uniwersytetu Gdańskiego, lidera projektu Archaeobalt.

Webinarium jest skierowane do osób zainteresowanych turystyką, archeologią oraz historią, a także firm oraz organizacji turystycznych i kulturalnych. Podzielone na dwie części spotkanie, podczas którego zostanie pokazanych siedem prezentacji o dziedzictwie regionu Morza Bałtyckiego i jego lokalnych, archeologicznych atrakcjach turystycznych odbędzie się w najbliższy piątek, 24 kwietnia 2020 r., od godziny 10:00 do 14:30. Transmisja online odbędzie się na profilu kanale projektu na platformie YouTube. Uczestnicy będą mogli zabdawać pytania poprzez komentarze.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Południowy Bałtyk 2014-2020. Archaeobalt to 3-letni projekt realizowany przez Uniwersytet Gdański (lider projektu, Polska), Muzeum Gdańska (Polska), Muzeum Bornholmu (Dania), Uniwersytet w Aarhus (Dania) oraz Uniwersytet w Lund (Szwecja). Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 2 009 568 €, w tym kwota współfinansowania projektu z programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - 1 587 442,40 € (79 % kosztów kwalifikowanych).

Link do transmisji YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCYcF2A-f3wkKLOPm810BQkg

Program konferencji dostępny TUTAJ

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.