• <
Baltexpo2023_duży

Dni Otwarte na pokładzie Strażaka-28

Partnerzy portalu

Fot. Facebook/PortSzczecinSwinoujscie

Świętowanie Dni Otwartych Funduszy Europejskich w porcie Szczecin-Świnoujście rozpoczęło się dzisiaj niezwykłym wydarzeniem. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zasiąść za sterami Strażaka-28, najnowszej jednostki we flocie portu.

Już od wczesnego rana pierwsze grupy gości ruszyły na pokład, aby zwiedzić jednostkę Portowej Straży Pożarnej. Strażak-28 wzbudził ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających, którzy z pasją zapoznawali się z jej wyjątkowymi możliwościami.

Strażak-28 to nowoczesny statek przystosowany do skutecznego zwalczania pożarów na morzu. Wyposażony w zaawansowane systemy monitorowania i gaśnicze, może działać w ekstremalnych warunkach. Jego obecność w flocie portu Szczecin-Świnoujście jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa tego strategicznego węzła transportowego.

Dzisiejsze wydarzenie, organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, umożliwiło społeczności lokalnej i odwiedzającym bliższe zapoznanie się z rolą, jaką fundusze europejskie odgrywają w rozwoju infrastruktury portowej. Zwiedzanie Strażaka-28 było nie tylko atrakcją dla uczestników, ale także sposobnością do podkreślenia znaczenia inwestycji w nowoczesne rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa morskiego.

Była to też okazja do spotkania się z przedstawicielami Portowej Straży Pożarnej, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z odwiedzającymi. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w porcie Szczecin-Świnoujście na pewno pozostaną w pamięci wszystkich, którzy mieli uczestniczyli w tym niecodziennym wydarzeniu.

Tagi:
strażak-28

Dziękujemy za wysłane grafiki.