• <
attis_konferecnja_2024

Dania pomogła Indiom opracować plany dla 15 morskich farm wiatrowych

03.12.2022 12:35
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Dania pomogła Indiom opracować plany dla 15 morskich farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Dania pomogła Indiom opracować plany dla 15 morskich farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

Eksperci Duńskiej Agencji Energetycznej oraz indyjskie Ministerstwo Nowej i Odnawialnej Energii opracowali studium identyfikujące 15 lokalizacji dla morskiej energetyki wiatrowej w Indiach. Dokument jest podstawą do działań w zakresie aukcji dla sektora offshore wind.

Studium zakłada budowę morskich farm wiatrowych u wybrzeży Tamil Nadu (południowo-wschodnie Indie) i Gujarat (północno-zachodnie Indie). Dokument jest oparty na duńskim podejściu do planowania przestrzennego dla morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto obie strony przedstawiły ocenę rentowności istniejącej infrastruktury portowej w Indiach, w tym zalecenia dotyczące ich modernizacji i rozwoju. Projekty te stanowią istotny wkład w trwające konsultacje z interesariuszami na temat projektu dokumentu traktującego o przetargach dla pierwszych morskich farm wiatrowych w Indiach, opublikowanego 14 listopada 2022 roku. Pierwsze farmy wiatrowe o łącznej mocy 4 GW mogą powstać w Tamil Nadu.

- Duńskie podejście i doświadczenie było bardzo pomocne w tym procesie i wniosło ogromną wartość, która pozwoli nam osiągnąć 30 GW do 2030 roku - powiedział Dinesh Jagdale z Ministerstwa Nowej i Odnawialnej Energii.

Przyjęcie w analizach stosunkowo wysokiej gęstości mocy zainstalowanej w turbinach (15 MW +) pozwoliłoby na uzyskanie do 25 GW na zidentyfikowanych obszarach w samym Tamil Nadu.

Porty u wybrzeży Tamil Nadu i Gujarat wymagają jednak znacznej modernizacji w zakresie kluczowej infrastruktury, takiej jak nabrzeża i place, które są niezbędne do rozmieszczenia elementów turbin wiatrowych. Dlatego dla każdego portu zaproponowano zestaw wariantów rozwoju.


Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.