• <
siemens_gamesa_2022

MFW Bałtyk I. Badania środowiskowe idą zgodnie z planem

AK

29.12.2021 10:55 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Offshore MFW Bałtyk I. Badania środowiskowe idą zgodnie z planem

Partnerzy portalu

MFW Bałtyk I. Badania środowiskowe idą zgodnie z planem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Kolejne etapy badań środowiskowych MFW Bałtyk I realizowane przez polską firmę MEWO S.A. przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Jak informują na swojej stronie Equinor i Polenergia, rozpoczęty w grudniu 2020 roku program w zakresie rozpoznania uwarunkowań środowiskowych na obszarze trzeciej morskiej inwestycji realizowanej wspólnie przez spółki,  obejmuje szereg badań i analiz w lokalizacji farmy, obszarze jej oddziaływania oraz w obrębie wyznaczonych odcinków rozważanych wariantów korytarza infrastruktury przesyłowej.

Kompleksowy przedinwestycyjny program badań jest niezbędny do przeprowadzenia całościowej oceny oddziaływania na wszystkie elementy przyrody i innych użytkowników obszaru.

Zespół projektowy realizujący prace zakończył już badania dna morskiego z uwzględnieniem jakości osadów dennych i występowania surowców mineralnych, organizmów bentosowych i dziedzictwa kulturowego, w tym archeologicznego. Kontynuowane są badania jakości wody, warunków hydrologicznych i meteorologicznych, poziomu podwodnego tła akustycznego i aktywności ssaków morskich, a także ryb oraz ptaków i nietoperzy przemieszczających się nad obszarem farmy w okresach migracji.

Zakończenie kampanii badawczej planowane jest w połowie 2022 roku.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.